Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Vaiko teisės, vaikų įvaikinimas, vaiko apsauga, ginčai dėl vaiko, vaiko išvykimas į užsienį, globėjų įtėvių mokymai, vaiko atstovavimas, socialinė rizika, šeimos mediacija, VTAS, VTAT
LtIEn
Anglų
Meilė prasideda namuose. Motina Teresė
Anglų
Tapdamas tėvu, žmogus nepasirašo sutarties, bet jo pareigos nematomu rašalu išvardytos. J. Picoult
Anglų
Nėra tobulų tėvų. Nėra tobulų vaikų. Bet yra visa galybė tobulų momentų. D. Willis
Anglų
Iš plytų ir cemento pastatomas namas, o iš vaikų juoko – namų židinys. Airių patarlė
Anglų
Gyvenimas – dviejų kartu einančių žmonių kelias, kuriame atsiranda dar viena eismo juosta, kada jie įvaikina vaiką. Būsima įtėvių šeima
Anglų
Tik su jais mes esame suaugę, o vieni mes irgi kaip vaikai. J. Marcinkevičius
Anglų
Vaiko protas primena žibintą – jis apšviečia viską aplink. A. Gopnik
Anglų
Leiskite vaikystei subręsti vaikystėje. Ž. Ž. Ruso
Anglų
Buvimas su vaikais gydo sielas. F. Dostojevskis
Anglų
Patikimiausias būdas gerai išauginti vaikus – padaryti juos laimingus. O. Vaildas
Anglų
Vaikams privalome duoti du dalykus – šaknis ir sparnus. Nežinomas autorius
Anglų
Vaikų lūpomis sakoma tiesa. Ž. P. Sartras
Anglų
Deramai užauginti vaiką galima tik ten, kur yra sukurta meilės erdvė. V. Megre
 • Meilė prasideda namuose. Motina Teresė
 • Tapdamas tėvu, žmogus nepasirašo sutarties, bet jo pareigos nematomu rašalu išvardytos. J. Picoult
 • Nėra tobulų tėvų. Nėra tobulų vaikų. Bet yra visa galybė tobulų momentų. D. Willis
 • Iš plytų ir cemento pastatomas namas, o iš vaikų juoko – namų židinys. Airių patarlė
 • Gyvenimas – dviejų kartu einančių žmonių kelias, kuriame atsiranda dar viena eismo juosta, kada jie įvaikina vaiką. Būsima įtėvių šeima
 • Tik su jais mes esame suaugę, o vieni mes irgi kaip vaikai. J. Marcinkevičius
 • Vaiko protas primena žibintą – jis apšviečia viską aplink. A. Gopnik
 • Leiskite vaikystei subręsti vaikystėje. Ž. Ž. Ruso
 • Buvimas su vaikais gydo sielas. F. Dostojevskis
 • Patikimiausias būdas gerai išauginti vaikus – padaryti juos laimingus. O. Vaildas
 • Vaikams privalome duoti du dalykus – šaknis ir sparnus. Nežinomas autorius
 • Vaikų lūpomis sakoma tiesa. Ž. P. Sartras
 • Deramai užauginti vaiką galima tik ten, kur yra sukurta meilės erdvė. V. Megre

                                                                                                                                                                                       © Stockvault nuotr.          

Naujienos
Institucinės globos pertvarka: kuriamas globos įstaigų pokyčių pamatas 2016.10.10

Lietuvoje įgyvendinamos Institucinės globos pertvarkos pirmame etape kuriamas tvirtas socialinės globos įstaigų pokyčių pamatas. Šie pokyčiai, kaip tikimasi, iš esmės pagerins likusių be tėvų globos vaikų ir asmenų, turinčių proto ir (ar) psichikos negalią, padėtį. Šio etapo projektą įgyvendinantys nacionaliniai ir regioniniai ekspertai laipsniškai įgyvendina suplanuotus pertvarkos uždavinius, organizuodami projekto plane numatytas veiklas bei siekdami konkrečių tikslų.

Pirmame etape projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“ įgyvendina Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Šiame etape vyksta parengiamieji darbai, septyniolika projekto ekspertų rengia susitikimus savivaldybėse, globos namuose, bendrauja su socialiniais darbuotojais, kuria metodines priemones ir teikia konsultacijas. Taip pat rengiami bei prižiūrimi socialinių paslaugų pirkimai.
„Per projekto ekspertų ir bendruomenių atstovų susitikimus gauta informacija „iš lūpų į lūpas“ labai naudinga, rengiantis pertvarkos vykdymui“, – pabrėžia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Alina Jakavonienė. Pasak jos, įgyvendinant Institucinės globos pertvarkos pirmojo etapo projektą, pastebima, kaip svarbu kuo plačiau nuolat skleisti informaciją apie šios pertvarkos procesus, ir tuo pačiu kuo daugiau sužinoti, ką apie institucinės globos pokyčius mano šalies gyventojai.

Dėmesys globotinių individualiems poreikiams, specialistų kvalifikacijai ir bendradarbiavimui 

Įgyvendinant pertvarką itin didelis dėmesys skiriamas individualių poreikių patenkinimui. Dėl to pagal parengtas metodikas artimiausiu metu bus vertinami visų pertvarkomų socialinės globos įstaigų gyventojų individualūs poreikiai bei sudaromi individualūs planai, bus vertinama globos įstaigose dirbančių darbuotojų motyvacija bei kompetencija. Darbuotojams organizuojami ir perkvalifikavimo mokymai, kad jie galėtų pasiruošti darbui teikiant paslaugas bendruomenėje. 
Taip pat jau parengti globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistai darbui su ketinančiais globoti artimaisiais giminaičiais.
Tam, kad pokyčiai vyktų sklandžiai, sukurtas pertvarkos klasteris. Jis startavo balandį vykusioje konferencijoje, kurios metu pristatytos klasterio priemonės, bendruomeninės paslaugos, o dešimtyje Lietuvos regionų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos, Telšių bei Tauragės – ir dabar reguliariai vyksta klasterio apskritojo stalo diskusijos.

Netolimoje ateityje bus išbandomos naujos paslaugos

Netrukus bus išbandoma nemažai naujų paslaugų, siekiant jas vėliau atitinkamai reglamentuoti. Viena jų – palydimosios globos paslauga. Jaunuoliai, augantys institucijose ir socialinės rizikos šeimose, rengiami savarankiškam gyvenimui, suteikiant jiems daugiau laisvių, tuo pačiu siejant jas su didesne atsakomybe. Numatyta, kad vaikai iki pilnametystės gyvens šeimos modelio bendruomeniniuose globos namuose.
Rengiamasi teikti kompleksinę pagalbą besilaukiančioms ir vienišoms moterims su vaikais iki trejų metų amžiaus, o asmenys, turintys proto ir (ar)  psichikos negalią,  gaus apsaugoto būsto paslaugas. Dar viena paslauga – „laikino atokvėpio“ paslauga vaiko ar suaugusiojo, turinčio negalią, šeimai ar globėjams (rūpintojams). Tėvai, kurių vaikams negalia nustatyta pirmą kartą, gaus naują – atvejo vadybos – paslaugą.  
Taip pat numatyta išbandyti ir daugiau paslaugų, tarp jų ir socialinių globėjų, asmeninio asistento ir kitos paslaugos. 

Informacijos sklaidos svarba

Įgyvendinant projektą nemažai dėmesio skiriama jo viešinimui, nes būtent išsamios informacijos apie globą ir įvaikinimą teikimas visuomenei, jos požiūrio į be tėvų globos likusius vaikus ir asmenis, turinčius negalią, keitimas yra vieni iš svarbių pertvarkos uždavinių. Sukurta specializuota interneto svetainė www.pertvarka.lt, per Lietuvos miestus keliavo socialinė-informacinė akcija „Globa. Šeima. Bendruomenė.“.

Projektas, kaip pasirengimas pertvarkos vykdymui, truks iki 2018 metų balandžio mėn. Vėliau, iki 2020 metų, bus vykdoma paslaugų infrastruktūros plėtra ir teikiamos naujų formų paslaugos tikslinėms grupėms.

Projekto įgyvendinimui skirta apie pusseptinto milijono eurų. Ši suma – Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos.

back   Atgal
Vaiko teisės, vaikų įvaikinimas, vaiko apsauga, ginčai dėl vaiko, vaiko išvykimas į užsienį, globėjų įtėvių mokymai, vaiko atstovavimas, socialinė rizika, šeimos mediacija, VTAS, VTAT
Vaiko teisės, vaikų įvaikinimas, vaiko apsauga, ginčai dėl vaiko, vaiko išvykimas į užsienį, globėjų įtėvių mokymai, vaiko atstovavimas, socialinė rizika, šeimos mediacija, VTAS, VTAT
Paieška:
Naujienų prenumerata:
Vaiko teisės, vaikų įvaikinimas, vaiko apsauga, ginčai dėl vaiko, vaiko išvykimas į užsienį, globėjų įtėvių mokymai, vaiko atstovavimas, socialinė rizika, šeimos mediacija, VTAS, VTAT

ĮVAIKINIMAS IR GLOBA

Parsisiųsti lankstinuką „Įvaikinimas“

Parsisiųsti lankstinuką „Globa“

Parsisiųsti lankstinuką „Mokymai“

Parsisiųsti lankstinuką „Svečiavimasis“

 

 

  

 

http://www.unodc.org/blueheart/en/join-us.html

Vaiko teisės, vaikų įvaikinimas, vaiko apsauga, ginčai dėl vaiko, vaiko išvykimas į užsienį, globėjų įtėvių mokymai, vaiko atstovavimas, socialinė rizika, šeimos mediacija, VTAS, VTAT
 
Renginių kalendorius
2017 metų liepa
Pr A T K Pn Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Apklausa
Ar praneštumėte policijai, vaiko teisių apsaugos skyriui ar kitoms institucijoms, jei žinotumėte (įtartumėte), kad kaimynai, pažįstami ar kiti asmenys smurtauja prieš vaiką?
tarp
vaiko teises
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
A. Vivulskio g. 13, 03221 Vilnius
Tel. (8 5) 231 0928
Faks. (8 5) 231 0927
El. paštas info@vaikoteises.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre, kodas 188752021
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo