Aktualu

Vaiko teisių apsaugos tarnybos automobilių nuomos pirkimas įvykdytas užtikrinant visas įmanomas konkurencijos sąlygas ir nepažeidžiant nediskriminavimo ir skaidrumo principų

Viešoje erdvėje pasirodžius informacijai apie neva „per brangius“ Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos naudojamus automobilius informuojame, kad Automobilių nuomos konkursas buvo atviras, tarptautinis. Pirkimu siekta įsigyti 18 lengvųjų automobilių  ir 30 vidutinės klasės visureigių. Pagal viešai prieinamus duomenis  šios klasės automobilių gali pasiūlyti dvylika gamintojų. Techninė užduotis nebuvo skųsta, pretenzijų negauta. Pirkimo dokumentai paskelbti 2018 m. spalio 10 d., konkursas baigėsi lapkričio 19 d.

Pirkimas buvo kelių dalių, konkurse dalyvavo ne vienas dalyvis, laimėjo įmonė pasiūliusi mažiausią kainą. Visi dokumentai čia: https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2018-677038

 

Įsigaliojus Vaiko teisių pagrindų įstatymo nuostatoms, Tarnyba nuo 2018 liepos 1 d. įgyvendina jas visoje Lietuvoje. Ankstesnė sistema, kai Vaiko teisių apsaugos skyriai veikė prie savivaldybių ir naudojosi savivaldybių resursais (tame tarpe ir automobiliais) nustojo veikti.

Tarnyba neturi vairuotojų, autoūkio ir paskaičiavus, kad jį kurti būtų per brangu (o jo reikėtų, jei būtų perkami automobiliai), nusprendė pasinaudoti šiuo metu dažnai ne tik versle, bet ir valstybės įstaigose dažnai naudojama alternatyva – nuomotis automobilius. Pasirinkta kelių rūšių automobiliai, vieni jų, atsižvelgus į  jų veikimo teritoriją, darbo pobūdį, kitų tarnybų patirtį, rekomendacijas pasirinkta vidutinės klasės visureigiai. Jie paskirstyti Lietuvos apskritims ir rajonams pagal darbo krūvį ir poreikį – visureigiai budėtojams, mobilioms komandoms.

Dauguma budėtojų, mobiliųjų komandų iškvietimų, reagavimų yra į rajonus, kur nebūtinai asfaltuoti keliai ar lengvi privažiavimai. Taip pat atsižvelgiant, kad būna atvejų kai kartu keliauja ir vaikai, jų saugumas, patogumas taip pat yra svarbus reikalavimo automobiliui elementas. Todėl atsirado poreikis ir vidutinės klasės visureigiui, kur būtų 5 vietos (pvz., juk turi tilpti pora kūdikio kėdučių ir asmuo, kuris kelionės metu prižiūrėtų kūdikius).

Pažymime, kad nuomojami automobiliai su benzininiais varikliais.

Kartu su nuoma buvo įsigyta ir automobilių techninė priežiūra, techninė pagalba kelyje, KASKO ir civilinis draudimas, galimas remontas ir pakaitinio automobilio suteikimas ir kitas techninis aprūpinimas būtinas, kad saugiai eksploatuoti automobilį. Tarnyba neturi nei vieno vairuotojo ar automechaniko, o tai per metus galimai sutaupo nuo 70 tūkst. iki 200 tūkst. Eur., per trejus metus panašiai kainuoja automobilių nuoma.

 

Visi automobiliai turi GPS sistemas, taigi kiekvieno maršruto kryptis, tikslas, atstumai ir visi kiti dalykai yra matomi, stebimi ir esant neregistruotoms išvykoms prašoma pagrįsti jas. Nesant poreikiui (nesant iškvietimų, mobilioms komandoms ar gynėjams neišvykus į suplanuotus vizitus) kaip ir kitų tarnybų automobiliai, yra prie skyrių. Ką patvirtina ir asmens paskelbusio FB įrašą nuotrauka, kur fiksuoti vieno skyriaus visi automobiliai. Tai ir džiugina, vadinasi nėra šiuo metu iškvietimo,  nėra vaiko teisių pažeidimų, neskriaudžiamas vaikas.

 

Visų automobilių sąrašas kaip ir įpareigoja teisės aktai yra skelbiamas Tarnybos interneto puslapyje www.vaikoteises.lt .

 

Nuotrauka iš interneto.

X