Prienai pasiūlys daugiau paslaugų krizę išgyvenančiai šeimai

Darbo sėkmė vaiko teisių apsaugos srityje priklauso nuo daugelio dalykų, bet labai glaudžiai siejasi su savivaldybės organizuojamų paslaugų šeimai kokybe bei prieinamumu. Pokyčiai vaiko teisių apsaugos sistemoje iššaukia dar didesnį paslaugų šeimai poreikį.

Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė šiuo ypač svarbiu klausimu susitinka su Skyriaus apimamų rajonų savivaldybių atstovais, nes savivaldybės atsakingos už savalaikį ir kokybišką paslaugų šeimai teikimą.

„Aiškiai įtvirtinama vaiko prigimtinė teisė augti biologinėje šeimoje. Tad iki kraštutinės priemonės, vaiko paėmimo iš šeimos siekiant jį apsaugoti, turi būti išnaudotos visos įmanomos galimybės tėvams padėti. Tai susiję su paslaugų profesionalumu, plėtra ir labai aktualu kiekvienai savivaldybei“, - pirmajame susitikime, kuris vyko Prienų rajono savivaldybėje, akcentavo N. Martišienė.

Savivaldybės socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja Sandra Mekionienė informavo, kad rajone užtikrinama visapusė pagalba šeimai. Be kita ko, prieš dvi savaites Prienų r. Jiezno pagalbos šeimai centras pradėjo teikti naują paslaugą – pagalbą į krizę patekusioms  moterims su vaikais. Kol kas šia paslauga dar niekas nepasinaudojo.

N. Martišienė įvardijo bendradarbiavimo, keitimosi informacija svarbą ir dalijimosi profesionaliomis įžvalgomis reikšmę.

Pavyzdžiui, dažnai sulaukiama klausimo, kuo skiriasi mobiliosios komandos ir seniūnijos socialinio darbuotojo darbas su šeima. Kartu atvykusi Kauno apskrities mobiliosios komandos socialinė darbuotoja Gitana Salickienė pabrėžė, kad požiūrių sujungimas abiem pusėm tik pasitarnauja, o pagrindinis išskirtinumas yra problemos vertinimas per tris skirtingas disciplinas.

„Komandoje dirba priklausomybių ligų specialistas, socialinis darbuotojas, psichologas. Orientuojamės ne į konsultacijų skaičių, bet į gylį. Kuo daugiau žmogus atsiveria, kuo daugiau informacijos pasiekiame, tuo taiklesnes rekomendacijas teikiame“, – paaiškino G. Salickienė.

N. Martišienė atsakė į klausimus apie nuo kitų metų įsigaliosiančią reagavimo į gautą pranešimą apie vaiko teisių pažeidimą tvarką, pakomentavo Pagalbos šeimai ir vaikui poreikio ir Vaiko apsaugos poreikio sąvokas, naujai įvedamą laikinosios priežiūros institutą.

Susitikimai su savivaldybės bei socialinės srities įstaigų atstovais vyks Jonavos, Kauno, Kaišiadorių, Kėdainių, Raseinių rajonuose, Birštone ir kt.