Naujienos

Kaune diskutuota apie pagalbą asmenims, nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai dalyvavo apskrito stalo diskusijoje apie smurtą artimoje aplinkoje. Į Kauno apskrities moterų krizių centro organizuotą renginį atvyko ir kitų specializuotų pagalbos centrų darbuotojai, policijos bei prokuratūros atstovai.

Diskusijoje buvo siekiama aptarti specializuotų pagalbos centrų ir kitų institucijų, teikiančių pagalbą asmenims, patyrusiems smurtą artimoje aplinkoje, teikiamos pagalbos specifiką ir jos svarbą, ilgalaikio bendradarbiavimo strategijos ypatumus, stengtasi formuoti draugišką požiūrį į nukentėjusį asmenį suinteresuotose institucijose.

Susirinkę specialistai vieningai pritarė išsakytai minčiai, kad visuomenė turi būti neabejinga smurto atvejams ir apie juos privalo pranešti atsakingoms institucijoms. Kalbėta, jog geriau gauti net ir menamos informacijos apie smurtą, kuri nepasitvirtintų, nei sulaukti skaudžių patirčių dėl smurto atvejų, apie kuriuos buvo nutylėta.

Renginyje buvo išsakytas pastebėjimas, jog specializuoti pagalbos centrai sulaukia nukentėjusių nuo smurto asmenų nuogąstavimų, jog specialistai, sužinoję, kad šeimoje yra užfiksuotas smurtas, gali suteikti svarią priežastį Vaiko teisių apsaugos specialistams paimti vaikus iš šeimos. Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus l. e. p. vedėja Andželika Vežbavičiūtė patikino, jog pirmas Tarnybos specialistų žingsnis yra ne vaiko paėmimas iš nesaugios aplinkos, o aplinkybių aiškinimasis, reikiamos pagalbos suteikimas šeimai bei bendradarbiavimas su vaiko tėvais siekiant sumažinti galimo smurto riziką artimoje aplinkoje.

Susirinkę specialistai buvo raginami dirbti vieningai, keistis informacija, bendrauti ir bendradarbiauti. Išsamus ir atviras skirtingų specialistų, teikiančių pagalbą nukentėjusiems nuo smurto asmenims, susitikimas leido visų institucijų atstovams pasidalinti savo darbo praktikos ypatybėmis, išklausyti kolegų pastabas, aptarti efektyvesnio darbo metodus.

X