Klaipėdos vaikų globos namų „Rytas“ artimiausiuose planuose – globotiniams sukurta šeimai artima aplinka

Rugsėjo 26 d. socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Šilalienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė bei šios tarnybos atstovai lankėsi Klaipėdos vaikų globos namuose „Rytas“.

Susitikime su šių namų administracijos atstovais ir socialiniais darbuotojais aptartos vaiko teisių apsaugos institucinės pertvarkos aktualijos, įstaigos situacija bei artimiausi veiksmai – vaikų globos namai „Rytas“ – viena iš 26 šalies socialinės globos įstaigų, atrinktų institucinės globos pertvarkai (www.pertvarka.lt). 

Susitikime V. Šilalienė supažindino įstaigos darbuotojus su vykdomos vaiko teisių apsaugos institucinės pertvarkos, vaiko paėmimo iš šeimos, nuolatinės ir laikinosios vaiko globos aktualijomis. Buvo aptarti vaikų globos namų veiklos klausimai, susiję su institucinės globos pertvarka.

Kaip informavo vaikų globos namų darbuotojai, dabartiniame įstaigos pastate planuojama steigti savarankiško gyvenimo namus. V. Šilalienė pabrėžė, kad globotiniams steigiami nauji namai turi būti panašūs į šeimai artimą gyvenamąją aplinką, vaikai turi gyventi bendruomenėje, butuose – realius namus primenančioje erdvėje, o ne kaip atskira tikslinė grupė viename dideliame pastate. Pasak viceministrės, tokiu būdu pirmiausia būtų sukurta palanki aplinka vaikų savarankiškumo ugdymui ir integracijai į visuomenę.

Susitikime daug dėmesio skirta įstaigos globotinių vertinimo, socialinių darbuotojų klausimams aptarti.

Vaikų globos namų atstovai pranešė, kad Klaipėdos miesto savivaldybė dar šiais metais planuoja pirkti du butus, į kuriuos persikeltų gyventi dabar vaikų globos namuose gyvenantys vaikai.