Naujienos

Lazdijuose globėjams ir jų globojamiems vaikams skirtame renginyje - ypatingas svečias

Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Lazdijų rajone kartu su Lazdijų rajono asociacija ,,Spindulys“ jau aštuntus metus organizuoja globėjams ir jų šeimose globojamiems (rūpinamiems) vaikams pažintines ir pramogines ekskursijas po Lietuvą, susitikimus su žymiais žmonėmis, edukacines išvykas. Šiemet tarnybos atstovai prisidėjo organizuojant projektą „Kūrybinės dirbtuvės su Nomeda Marčėnaite“.

Renginys vyko Lazdijų bibliotekoje. Joje susibūrė Lazdijų rajono globėjai ir jų globojami (rūpinamai) vaikai, socialinės globos centro „Židinys“ auklėtiniai, centro administracija, Lazdijų rajono savivaldybės atstovai. 

Pasak vaiko teisių apsaugos skyriaus Lazdijų rajone vyriausiosios specialistės Ramunės Gurevičienės, renginyje svečiavosi televizijos laidų vedėja, dailininkė-keramikė Nomeda Marčėnaitė: „Ji papasakojo apie patirtus sunkumus auginant biologinius vaikus ir įdukrintą mergaitę savo šeimoje. Pabrėžė, jog auginant vaikus būtina jiems skirti ypatingą dėmesį, nes kitaip prarandama galimybė tapti vaikų draugu. Dailininkė atvirai prisipažino, kad ieškoti kelio į jaunesniųjų savo vaikų širdis jai teko ne kartą. Todėl visas šeimoje iškilusias problemas reikia spręsti su meile ir pagarba vienas kitam.“ 

Kiekvienas renginio dalyvis gavo po baltą porcelianinį puodelį, kurį turėjo galimybę dekoruoti savo sugalvotais piešiniais, raštais ar užrašais. Renginio metu N. Marčėnaitė su kiekvienu dalyviu pabendravo, patarė, kaip geriau panaudoti puodelių dekoracijai skirtas medžiagas, dalijosi savo patirtimi, atsakinėjo į pateiktus klausimus. 

Projektas, anot R. Gurevičienės, sustiprino globėjų tarpusavio bendravimą, padėjo užmegzti bendrystės ryšį su institucijoje globojamais (rūpinamais) vaikais.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai renginio metu N. Marčėnaitei įteikė atminimo dovanėlę kaip padėką už gražias susitikimo akimirkas ir skirtą laiką globėjams ir globojamiems (rūpinamiems vaikams).

X