Naujienos

Marijampolės apskrityje vaiko teisių apsaugos specialistai kartu su policijos pareigūnais mini Saugaus eismo savaitę

Spalio 13-tą dieną minimos Europos saugaus eismo dienos proga Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai kartu su Marijampolės apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu organizavo vaikams skirtą renginį „Saugus kelias į darželį“.

Pasak Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėjos, laikinai vykdančios vedėjos funkcijas Dovilės Burbaitės, minint saugaus eismo savaitę Vilkaviškio savivaldybės Paežerių mokyklos - darželio „Ežerėlis“ priešmokyklinio ugdymo auklėtiniai buvo supažindinti su vaikų teisėmis: „Įgyvendinta informacinė, ugdomoji priemonė vaikams „Tu - ne vienas!”. Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistės papasakojo vaikams apie teisę į saugią aplinką ne tik artimoje aplinkoje, bet ir ugdymo įstaigoje. Supažindino priešmokyklinukus su galimo piktnaudžiavimo vaiko teisėmis formomis, jų sąvokomis bei galimybėmis gauti pagalbą. Taip pat vaikams įteikti vaizdingi informaciniai lankstinukai, kuriuose vaikai informuoti apie galimą pagalbą susidūrus su vaiko teisių pažeidimais.“

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai supažindino vaikus su saugaus eismo kelyje taisyklėmis. „Iniciatyvos metu, policininkai, imitavę sankryžą, personažo šuniuko Amsiaus pagalba pademonstravo vaikams, kaip teisingai elgtis gatvėje ir kelyje, patikrino vaikų žinias apie saugų eismą,“ - sako D. Burbaitė.

Renginio dalyviai buvo pakviesti apžiūrėti policijos tarnybinį automobilį, jame esamą įrangą. Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistės vaikams įteikė dovanų.

„Gausus būrys renginiu sužavėtų vaikų, puikūs ugdymo įstaigos pedagogų atsiliepimai skatina ir toliau planuoti vaiko teisių apsaugos specialistų ir policijos pareigūnų bendradarbiavimą Marijampolės regione,“ - teigia D. Burbaitė.

X