DĖMESIO! Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) administracija Vilniuje kraustosi į naujas patalpas - iš A. Vivulskio g. 13 į Labdarių g. 8.

Dėl kraustymosi galimi ryšio, tiek interneto, tiek stacionarių telefonų, sutrikimai, todėl prašome kantrybės ir supratingumo šiomis dienomis, jeigu nepavyktų operatyviai susisiekti su Tarnybos administracijos darbuotojais.

Naujienos

Metų patirtis atvėrė naujas temas dialogui su socialiniais partneriais

Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) mobilioji komanda pradėjo susitikimų ciklą su artimiausiais partneriais: socialiniais darbuotojais, atvejo vadybininkais, globos centro koordinatoriais ir vaiko teisių specialistais. Susitikimuose bus aptariami aktualūs įsitraukimo į pagalbos teikimo procesą klausimai.

Pirmasis susitikimas surengtas Kėdainių rajone. Šis rajonas išsiskiria didesniu vaiko teisių pažeidimų skaičiumi, todėl startuota jame. „Intensyviai diskutavome apie poreikį ir galimybes socialiniams darbuotojams įsitraukti į pagalbos teikimo procesą, kartu bandėme apibrėžti jų vaidmenį mobiliajai komandai pradėjus darbą su šeima“, – kalbėjo Mobilios komandos priklausomybės ligų specialistė Birutė Jogaitė.

Mobilioji komanda žiūri į šeimos problemas plačiai, per tris skirtingas disciplinas. Komandoje už socialinio darbo sritį atsakingos Gitanos Salickienės žodžiais, dirbant orientuojamasi ne į konsultacijų skaičių, bet į gylį: kuo daugiau žmogus atsiveria, kuo gilesnė informacija pasiekiama, tuo rekomendacijos būna taiklesnės. Tam, kad į krizę patekusi šeima visų pirma sutiktų bendradarbiauti, sujungiamos visų specialistų patirtys.

B. Jogaitė pabrėžė, kad svarbiausias mobiliosios komandos tikslas – padėti krizę išgyvenančiai šeimai ir motyvuoti tėvus spręsti esamas šeimos problemas. Komanda pradeda darbą su šeima kai yra nustatytas didžiausias grėsmės vaikui lygis ir vaikas jam nesaugioje aplinkoje laikinai gyventi negali.

Vykusios diskusijos metu aptarti probleminiai klausimai, įvardinti prieš tai specialistams siųstame anoniminiame klausimyne. Pristatyta pirmųjų veiklos metų patirtis.

Per metus Kauno apskrities mobiliosios komandos specialistės dirbo su 105 šeimomis. Kėdainių rajone intensyvus darbas vyko su 31 šeima. Per visą tą laiką tik viena šeima atsisakė bendradarbiauti. Kėdainių rajone 7 šeimos dar tęsia gydymą ilgalaikėse reabilitacijos bendruomenėse dėl priklausomybės nuo alkoholio.

Kauno apskrities VTAS mobiliojoje komandoje dirba psichologė Giedrė Starkevičiūtė, priklausomybės ligų specialistė Birutė Jogaitė ir socialinė darbuotoja Gitana Salickienė. Susitikimai vyks visuose Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriuose (Kauno, Kėdainių, Raseinių, Kaišiadorių, Prienų, Jonavos rajonuose ir Birštono mieste). Artimiausias susitikimas vyks Kauno rajone.

Su vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarka atsirado nemažai naujovių, siekiant didinti vaikų saugumą ir pagalbą šeimai. Viena jų – mobiliosios komandos.

X