Naujienos

Padėkos renginyje - ypatingas dėmesys šeimoms, globojančioms vaikus

Jau tradicija tapusi šventė „Globa - dovana“ šiais metais sukvietė Marijampolės savivaldybės šeimas, globojančias vaikus, padėkos renginiui. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai, šios savivaldybės vadovai, suburti šventės organizatorių - Socialinės pagalbos centro, vykdančio Globos centro funkcijas, sveikino šeimas, priimančias tėvų globos netekusius vaikus.

Už tai, kad savo pavyzdžiu globėjai formuoja atsakingą ir kartu brandesnę visuomenę, suteikdami namų šilumą be tėvų likusiems vaikams, dėkojo Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus laikinai einanti vedėjo pareigas Dovilė Burbaitė: „Kadangi globėjai palieka didžiulį indėlį vaiko gyvenime, besąlygiškai atverdami širdį vaikams, tai yra viena didžiausių dovanų visuomenei.“

Susirinkusiems pristatyti naujausi statistiniai duomenys: 70 Marijampolės savivaldybės vaikų globojami 58 globėjų šeimose, tuo tarpu vaikų globos institucijose globojama tik 21 Marijampolės savivaldybės vaikas. Kartu pasidžiaugta, kad iki šios dienos, įsigaliojus vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarkai, laikinai, be tėvų globos likę 7 Marijampolės vaikai, apgyvendinti giminaičių ir globėjų šeimose ir tai visiškai atitinka Lietuvos Respublikos įstatymuose įtvirtintą vaiko globos formą - nepilnamečio globą šeimoje. Tuo pačiu, galimybė apgyvendinti vaiką fizinio asmens šeimoje, dera ir su šalyje įtvirtintu vienu iš socialinės politikos prioritetų - vaiko globos sistemos deinstitucionalizacija.

Renginyje sulaukta ypatingo svečio - Šv. Vincento Pauliečio parapijos klebono Dariaus Vasiliausko, kuris kreipėsi į globėjus išreikšdamas globos svarbą vaikui ir pačiam globėjui.

Šventės šiluma ir nuoširdūs žodžiai globėjams už jų rūpestį, meilę ir prieraišumą vaikams, jaudino kiekvieną atėjusį. Nuotaiką linksmomis dainomis praskaidrino Marijampolės lopšelio-darželio „Rūta“ ugdytiniai, be vargo įtraukdami į dainų sūkurį ir globojamus vaikus. Pristatytas trumpametražis filmas apie globėjus ir jų istorijas kelyje į globą. Dalintasi globėjų patirtimi, išgyvenimais, džiaugsmais. Šventės dalyviai liko sujaudinti budinčiosios globėjos Rimos ištartais žodžiais „būkime gailestingi kitų trūkumams“.

 

X