Naujienos

Ministras L. Kukuraitis: Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos kampanija pamina globėjų įvaizdį

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos viešoji kampanija, kuria siekiama atskleisti neigiamas smurtą patiriančių ir pagalbos ieškančių moterų patirtis, atveria labai aktualią problemą Lietuvos visuomenėje, tačiau turi neigiamą šalutinį poveikį, mano socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Ministras ketvirtadienį susitiko su lygių galimybių kontroliere Agneta Skardžuviene, su kuria aptarė galimą viešosios kampanijos poveikį nuo liepos startavusiai vaiko teisių apsaugos reformai ir globėjų institutui. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos vaizdo klipe vaiko teisių apsaugos specialistė skirtis su smurtaujančiu vyru ketinančią moterį gąsdina, kad neužtikrinus vaikų saugumo mažuosius teks perkelti pas globėjus.

„Mes sutinkame, kad smurtą patiriančios moterys dažnai neturi aplinkos palaikymo – tą liudija pačios smurto aukos. Palaikymo aukos gali nesulaukti ir iš kai kurių valstybės institucijų darbuotojų ir tai yra visiškai netoleruotina. Tačiau iš smurtaujančių šeimų paimtus vaikus į savo globą priėmę žmonės (dažnai tai būna giminaičiai) neturėtų tapti smurtą patiriančių moterų gąsdinimo įrankiu“, - teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis.

Šiuo metu Lietuvoje yra 172 budintys globotojai ir 149 šeimos, pasirengusios globoti vaikus. Taip pat yra 4058 globėjų šeimos, kurios jau globoja vaikus. 

Pagrindinės problemos:

  1. Paminamas globėjų įvaizdis, nors globėjai paprastai nedalyvauja procese, kai šeimoje vyksta smurtas ar kai siekiama jam užkirsti kelią. Budinčių globotojų uždavinys – priimti giminystės ryšiais nesusijusį vaiką, kuris buvo paimtas iš nesaugios aplinkos, užtikrinti fizinį ir emocinį jo saugumą, kol vaikui nustatoma nuolatinė globa, vaikas grąžinamas į šeimą arba yra įvaikinamas. Laikini globėjai yra vaiko atstovai pagal įstatymą, jie rūpinasi vaiku, kol šeimai, iš kurios paimtas vaikas, teikiama pagalba, arba kol paskiriami nuolatiniai globėjai. Nuolatiniais globėjais tampama, kai teismas paskiria šeimai globoti be tėvų globos likusį vaiką.
  2. Platinama klaidinga žinutė, kad skyrybos su smurtautoju gali lemti vaikų perkėlimą pas globėjus, nors yra kaip tik priešingai – smurto šaltinio pašalinimas (atsiskyrimas nuo smurtautojo) laikomas teigiamu veiksniu vaiko teisių apsaugos požiūriu. Taigi moteris, kuri pasiryžta ieškoti pagalbos, laikoma atliepiančia vaiko poreikius.
  3. Smurtas gali pasitraukti į šešėlį, nes įtvirtinus neigiamus stereotipus apie įvairių profesijų atstovus smurto aukos gali vengti ieškoti pagalbos, pavyzdžiui, kreiptis į policiją, vaiko teisių apsaugos specialistus.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro, smurtas šeimose vienodai paliečia tiek moteris, tiek vaikus, todėl norėdamos užtikrinti prevenciją, šviesti visuomenę ir suteikti tinkamą pagalbą smurto aukoms valstybės institucijos turėtų bendradarbiauti ir matyti bendrą paveikslą.

„Pats blogiausias sprendimas būtų, jei mes pasidalintume grupes, kurias giname, ir nematytume viso vaizdo. O vaizdas yra sudėtingas. Pradėkime nuo to, kad turime stiprinti pagalbą smurto aukoms. Taigi, viena vertus, turime tinkamai apmokyti su šeimomis dirbančius darbuotojus, kad jie gebėtų supratingai ir profesionaliai padėti aukoms. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba organizuoja mokymus specialistams ir juose darbuotojai noriai dalyvauja. Antra vertus, turime padaryti viską, kad smurto aukos – dažniausiai moterys ir vaikai – nebijotų kreiptis pagalbos. Galiausiai, kai kuriais atvejais turime užtikrinti pagalbą ir patiems smurtautojams, jeigu jie nori ir dar turi galimybių keistis. Taigi paveikslas labai sudėtingas ir valstybės institucijos negali susipriešinti tarpusavyje“, - teigia L. Kukuraitis.

 

 

 

 

Marijampolės apskrityje vaiko teisių apsaugos specialistai kartu su policijos pareigūnais mini Saugaus eismo savaitę

Spalio 13-tą dieną minimos Europos saugaus eismo dienos proga Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai kartu su Marijampolės apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu organizavo vaikams skirtą renginį „Saugus kelias į darželį“.

Pasak Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėjos, laikinai vykdančios vedėjos funkcijas Dovilės Burbaitės, minint saugaus eismo savaitę Vilkaviškio savivaldybės Paežerių mokyklos - darželio „Ežerėlis“ priešmokyklinio ugdymo auklėtiniai buvo supažindinti su vaikų teisėmis: „Įgyvendinta informacinė, ugdomoji priemonė vaikams „Tu - ne vienas!”. Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistės papasakojo vaikams apie teisę į saugią aplinką ne tik artimoje aplinkoje, bet ir ugdymo įstaigoje. Supažindino priešmokyklinukus su galimo piktnaudžiavimo vaiko teisėmis formomis, jų sąvokomis bei galimybėmis gauti pagalbą. Taip pat vaikams įteikti vaizdingi informaciniai lankstinukai, kuriuose vaikai informuoti apie galimą pagalbą susidūrus su vaiko teisių pažeidimais.“

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai supažindino vaikus su saugaus eismo kelyje taisyklėmis. „Iniciatyvos metu, policininkai, imitavę sankryžą, personažo šuniuko Amsiaus pagalba pademonstravo vaikams, kaip teisingai elgtis gatvėje ir kelyje, patikrino vaikų žinias apie saugų eismą,“ - sako D. Burbaitė.

Renginio dalyviai buvo pakviesti apžiūrėti policijos tarnybinį automobilį, jame esamą įrangą. Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistės vaikams įteikė dovanų.

„Gausus būrys renginiu sužavėtų vaikų, puikūs ugdymo įstaigos pedagogų atsiliepimai skatina ir toliau planuoti vaiko teisių apsaugos specialistų ir policijos pareigūnų bendradarbiavimą Marijampolės regione,“ - teigia D. Burbaitė.

Biržų rajone visuomenei pristatyti vaiko teisių apsaugos sistemos pasikeitimai

Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Biržų rajone atstovė dalyvavo susitikime - diskusijoje vaiko teisių apsaugos bei pagalbos šeimai ir vaikui teikimo klausimais.

Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Biržų rajone laikinai patarėjos pareigas einančios Giedros Gedvilienės teigimu, susitikimo dalyviams suteikta informacija apie vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarką, atvejo vadybą, globos centro veiklą, paslaugų vaikui ir šeimai plėtrą rajone, aptarti tarpinstitucinio bendradarbiavimo  bei vaikų globos organizavimo klausimai; „Pasidžiaugta, jog rajone jau yra 3 budinčių globotojų šeimos, taip pat yra nemažai besidominčių šia veikla. Papilio miestelyje gyvenančios globėjos pasidalijo savo patirtimi. Tokius susitikimus ketinama organizuoti ir kitose seniūnijose, kad informacijos gautų kuo daugiau gyventojų.“

Susitikimas vyko Biržų rajono savivaldybės administracijos Papilio seniūnijoje.

Pasitarime dalyvavo Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus l.e.p. patarėja Biržų rajone G. Gedvilienė, Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irutė Varzienė, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjas Kęstutis Knizikevičius, Biržų rajono socialinių paslaugų centro direktorius Eividas Šernas, Socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkė Jūratė Petrauskienė, GIMK mokytoja Jolanta Jasinskytė, kompleksinių paslaugų projekto Biržų rajone koordinatorė Martyna Šlyžienė. Taip pat dalyvavo Papilio seniūnijos seniūnas, senūnijos socialinės darbuotojos, Papilio pagrindinės mokyklos direktorius, bendruomenių pirmininkai, seniūnaičiai ir aktyvūs gyventojai, besidomintys vaiko teisių apsaugos naujovėmis bei vaikų globa.

 

Alytaus mieste aptarti psichologinės ir pedagoginės pagalbos šeimai aspektai

Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Alytaus mieste atstovė dalyvavo tarpinstituciniame pasitarime tema ,,Dėl efektyvios pagalbos teikimo vaikui ir jo šeimai, kai jiems turi būti teikiama kompleksinė pagalba“.

Pasak Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Alytaus mieste vyriausiosios specialistės, laikinai einančios patarėjos pareigas A. Malakauskaitės, pasitarimo metu buvo aptarti pokyčiai po liepos 1 dienos, kada pradėjo veikti nauja vaiko teisių apsaugos sistema: „Susirinkusieji buvo supažindinti su Alytaus apskrities ir Alytaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus veiklos pokyčiais. Alytaus miesto Socialinių paslaugų centro atstovai papasakojo apie atvejo vadybininkų veiklos funkcijas. Alytaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė pristatė Alytaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybos funkcijas ir jų sąsajas su Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo nuostatomis.“

Vyko diskusija, kurios metu svarstyta, kaip efektyviau užtikrinti psichologinės pagalbos teikimą vaikui ir šeimai. Psichologės pristatė psichologinių paslaugų paketą šeimai ir vaikui, kalbėjo apie tai, kaip padėti vaikui įveikti krizes, papasakojo apie emocijų išreiškimą ir tinkamą reagavimą į jas, analizavo vyresniųjų vaikų draugų grupes.

Susitikimas vyko Alytaus miesto pedagoginėje psichologinėje tarnyboje. Pasitarime dalyvavo Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Alytaus mieste vyriausioji specialistė, laikinai einanti patarėjos pareigas Agnė Malakauskaitė, Alytaus miesto savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Rima Mockevičienė, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė, Alytaus miesto Socialinių paslaugų centro direktorė Eglė Teresevičienė, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė, Alytaus miesto Socialinių paslaugų centro paramos šeimai padalinio vedėja Jurgita Gurskienė, atvejo vadybininkė Asta Vyšniauskienė, Alytaus apskrities mobilios komandos psichologė Romualda Stasionienė, psichologės: Danutė Putkienė, Jolanta Dimšienė, Vaiva Remeikienė, Alma Golcienė, Kristina Baranauskienė, Aistė Glinskienė, Aušra Stankevičienė, Zita Pupkienė, Vilija Šiugždinytė.

Tauragės rajone aptartos bendradarbiavimo su medikais perspektyvos

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius tarpinstituciniame pasitarime stiprina bendradarbiavimą su rajono ligoninės, pirminio sveikatos priežiūros centro atstovais, gydytojais, savivaldybės administracijos specialistais.

Susitikimas vyko Tauragės rajono savivaldybėje. Jame dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Jolanta Skrodenienė, Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovai, rajono ligoninės ir Tauragės rajono pirminio sveikatos priežiūros centro vadovai, administracijos specialistai, gydytojai. Susitikime taip pat dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė, kiti Socialinės paramos skyriaus specialistai.

Pasak Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus laikinai pareigas einančios vedėjos Birutės Sragauskienės, susitikimo metu kalbėta apie vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarką:

„Susirinkusius trumpai supažindinome su pasikeitusia vaiko teisių apsaugos sistema, kalbėjome apie bendradarbiavimo perspektyvas su gydymo įstaigomis, kylančias problemas. Kalbėjome apie tai, kad mūsų bendras tikslas - padėti žmogui, kuris dėl savo priklausomybių negeba išeiti iš „užburto rato“, jį kamuoja neurotiškos mintys. Diskusija iškėlė daug opių klausimų, kuriuos, tikimės, padės išspęsti tarpinstitucinis bendradarbiavimas.“

B. Sragauskienės teigimu, Tauragės priminio sveikatos priežiūros centro atstovai turėjo daug pastebėjimų dėl vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarkos,  medikai pristatė, kokią pagalbą gydymo įstaiga gali teikti, kaip reaguojama į vienokias ar kitokias situacijas dėl asmenų, turinčių priklausomybę.

Susitikimo metu taip pat aptartos Vaikų globos namų aktualijos, vaiko sveikatos pažymų gavimas, galimybės teikti psichologo pagalbą šeimoms, patiriančioms krizę.

Tauragės rajone telkiamos jėgos gerinant vaikų globos (rūpybos) organizavimą

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovės dalyvavo tarpinstituciniame pasitarime, kurio metu kalbėta apie globos (rūpybos) organizavimą, efektyvesnio tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybes.

Tarpinstitucinis pasitarimas vyko Jurbarko rajono savivaldybėje. Jame dalyvavo Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus laikinai vedėjos pareigas einanti Birutė Sragauskienė ir skyriaus patarėja Jurbarko rajone Eglutė Tamulienė, Marijona Janavičienė, atsakinga už pertvarką Tauragės regione, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Zita Tytmonienė, įstaigos „Jurbarko socialinės paslaugos“ direktorė Audronė Balčiūnienė bei kiti specialistai.

Susitikimo metu aptarti teisės aktai, reglamentuojantys globą (rūpybą), jų taikymas praktikoje, bendradarbiavimo būdai ir galimybės organizuojant globą (rūpybą), laikinosios globos (rūpybos) nustatymas ir vaiko apgyvendinimas nustačius antrą grėsmės lygį. 

Pasak Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus laikinai vedėjos pareigas einančios B. Sragauskienės, buvo aptartos vaikų apgyvendinimo galimybės, kalbėta apie atskirus žinomus globos (rūpybos) nustatymo atvejus, taip pat nedažnus, tačiau neišvengiamus atvejus, kai vienas turimas iš tėvų laikinai negali rūpintis vaiku dėl ligos: „Susitikimo metu nutarta sutelkti jėgas ieškant budinčių globotojų, kad vaiko teisių apsaugos sistema veiktų dar sklandžiau ir būtų galima dar greičiau suteikti būtiną pagalbą vaikui“.

Pasitarimo metu taip pat kalbėta apie socialinių paslaugų teikimą apskrityje, bendradarbiavimą tarp Vaiko gerovės komisijos ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus, gilintasi į Atvejo vadybos darbo organizavimą.

Švenčionių rajone specialistai tarėsi dėl nemokamų psichologinės pagalbos galimybių

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Švenčionių rajone atstovai dalyvavo pasitarime, kurio metu buvo supažindinti su nemokamų psichologinių konsultacijų galimybėmis rajone.

Švenčionių rajono savivaldybės administracijos specialistai bei „Krizių įveikimo centro“ psichologai supažindino susirinkusius su ES projektu „Sveikos gyvensenos skatinimas Švenčionių rajone“. Šiuo projektu siekiama gerinti psichologinės pagalbos prieinamumą.

Susitikime dalyvavo Švenčionėlių socialinių paslaugų centro Paramos šeimai tarnybos socialinės darbuotojos, Švenčionėlių socialinių paslaugų centro Globos centro globos koordinatorė, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos visuomenės sveikatos biuro vadovė, Švenčionių rajono švietimo pagalbos tarnybos psichologė, Švenčionių socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja.

Visi susirinkę specialistai buvo informuoti apie pradedamas teikti nemokamas psichologo konsultacijas Švenčionių rajono gyventojams, supažindinti su tvarka, pagal kurią vyks registracija, svarstyta apie galimybę gyventojams, kurie nenorėtų psichologo konsultacijų Švenčionių mieste, paslaugas teikti ir Vilniaus mieste, Krizių įveikimo cente.

Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Vilniaus rajone laikinai einantis patarėjo pareigas Edvard Zakševskij džiaugėsi susitikimu bei sklandžiu bendradarbiavimu tarp Tarnybos ir savivaldybės: „Šiuo metu itin reikalingos psichologinės pagalbos paslaugos. Psichologinė pagalba turėtų būti suteikta laiku, kvalifikuotai, patogioje lokacijoje, kad gyventojams nekiltų papildomų rūpesčių dėl lankymosi pas specialistą. Tikimės, kad panašių bendradarbiavimo pavyzdžių artimiausiu metu atsiras ir kitose savivaldybėse.“

Lazdijuose globėjams ir jų globojamiems vaikams skirtame renginyje - ypatingas svečias

Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Lazdijų rajone kartu su Lazdijų rajono asociacija ,,Spindulys“ jau aštuntus metus organizuoja globėjams ir jų šeimose globojamiems (rūpinamiems) vaikams pažintines ir pramogines ekskursijas po Lietuvą, susitikimus su žymiais žmonėmis, edukacines išvykas. Šiemet tarnybos atstovai prisidėjo organizuojant projektą „Kūrybinės dirbtuvės su Nomeda Marčėnaite“.

Renginys vyko Lazdijų bibliotekoje. Joje susibūrė Lazdijų rajono globėjai ir jų globojami (rūpinamai) vaikai, socialinės globos centro „Židinys“ auklėtiniai, centro administracija, Lazdijų rajono savivaldybės atstovai. 

Pasak vaiko teisių apsaugos skyriaus Lazdijų rajone vyriausiosios specialistės Ramunės Gurevičienės, renginyje svečiavosi televizijos laidų vedėja, dailininkė-keramikė Nomeda Marčėnaitė: „Ji papasakojo apie patirtus sunkumus auginant biologinius vaikus ir įdukrintą mergaitę savo šeimoje. Pabrėžė, jog auginant vaikus būtina jiems skirti ypatingą dėmesį, nes kitaip prarandama galimybė tapti vaikų draugu. Dailininkė atvirai prisipažino, kad ieškoti kelio į jaunesniųjų savo vaikų širdis jai teko ne kartą. Todėl visas šeimoje iškilusias problemas reikia spręsti su meile ir pagarba vienas kitam.“ 

Kiekvienas renginio dalyvis gavo po baltą porcelianinį puodelį, kurį turėjo galimybę dekoruoti savo sugalvotais piešiniais, raštais ar užrašais. Renginio metu N. Marčėnaitė su kiekvienu dalyviu pabendravo, patarė, kaip geriau panaudoti puodelių dekoracijai skirtas medžiagas, dalijosi savo patirtimi, atsakinėjo į pateiktus klausimus. 

Projektas, anot R. Gurevičienės, sustiprino globėjų tarpusavio bendravimą, padėjo užmegzti bendrystės ryšį su institucijoje globojamais (rūpinamais) vaikais.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai renginio metu N. Marčėnaitei įteikė atminimo dovanėlę kaip padėką už gražias susitikimo akimirkas ir skirtą laiką globėjams ir globojamiems (rūpinamiems vaikams).

Utenos apskrityje aptariami intensyvios pagalbos šeimai metodai

Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriuje vyko specialistų dalykiniai pasitarimai, skirti aptarti grėsmės vaikui lygių nustatymo tvarką, efektyvesnio mobilios komandos specialistų darbo organizavimo būdus.

Dešimt skyriaus specialistų, iš kurių septyni vaiko teisių apsaugos budėtojai, dalyvavo mokymuose Vilniuje bei patobulino žinias, kaip vertinti bei nustatyti grėsmės vaikams faktorius, kokių veiksmų imtis konkrečiu atveju.

Po mokymų, pasak Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Irenos Gaigalienės, skyriaus budėtojams buvo suorganizuotas pasitarimas, kurio tikslas buvo aptarti aktualius klausimus, apžvelgti praėjusio mėnesio atvejus bei pasidalinti gerąja praktika: „Pasitarimo metu buvo pateiktos rekomendacijas, išklausyti specialistų pastebėjimai bei pasiūlymai, kaip patobulinti vaiko teisių apsaugos skyriaus darbą siekiant geresnio rezultato.“

Taip pat vyko skyriaus patarėjų pasitarimas. Jame dalyvavo skyriaus vedėja I. Gaigalienė bei šešių apskrities rajonų patarėjos: Gailutė Blažienė, Laima Zukienė, Jūratė Dilienė, Aleksandra Grigienė, Neringa Jefimovienė ir Jūratė Mieželytė.

„Susitikimo metu spręsta, kaip suteikti kuo efektyvesnę pagalbą šeimai esant galimiems vaiko teisių apsaugos pažeidimams, kaip reaguoti įvykus ypatingiems atvejams. Aptartas mobilios komandos specialisčių darbas, priminta, jog būtina stengtis kuo greičiau paruošti dokumentus, kad mobilios komandos specialistės galėtų pradėti intensyvų darbą su šeima jos gyvenamojoje vietoje,“ - sako I. Gaigalienė.

Varėnos rajone svarstoma, kaip efektyviau organizuoti vaikų globą, šeimos atvejo vadybą

Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Varėnos rajone iniciatyva vyko tarpinstitucinis pasitarimas, kurio metu buvo apžvelgta situacija Varėnos rajone po vaiko teisių apsaugos sistemos centralizacijos, aptarti aktualūs klausimai, susiję su vaiko globa, šeimos atvejo vadyba.

Pasitarime dalyvavo Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Varėnos rajone Aušra Bačinskienė, skyriaus vyriausioji specialistė Vitalija Petrušienė, Varėnos rajono savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Stankevičiūtė, Varėnos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė - tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Danutė Mazaliauskienė bei Varėnos socialinių paslaugų centro, vykdančio ir Globos centro funkcijas, atstovai: direktorė Dovilė Barčiukienė, direktoriaus pavaduotojos socialiniams reikalams Ramunė Pilelienė ir Agnė Steiblienė.

Pasak Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėjos Varėnos rajone A. Bačinskienės, džiugu, jog centralizavus vaiko teisių apsaugos sistemą bendradarbiavimas tarp institucijų yra pakankamai sklandus, geranoriškas ir glaudus: „Situacija Varėnos rajone yra gera. Po liepos 1 d. iš šeimų buvo paimti devyni vaikai, kuriems nustačius antrąjį grėsmės vaikui lygį nustatyta laikinoji globa. Taip pat vienijamės ir stengiamės surasti daugiau globėjų.“

A.Bačinskienės pasakojimu, Varėnos rajono savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus vedėja pritarė, jog bendradarbiavimas su vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistais tikrai svarbus, todėl stengiamasi geranoriškai ir glaudžiai bendradarbiauti: „Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė pakvietė skleisti informaciją apie vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarką ir rajono ugdymo įstaigų pedagogams. Jiems ketinama plačiau papasakoti apie naują reiškinį vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarkos procese - atvejo vadybą. Ir Socialinių paslaugų centro vadovai pažadėjo atvykti į pasitarimą su pedagogais ir atsakyti į jiems rūpimus klausimus.“

Sveikiname mokytojus Tarptautinės mokytojų dienos proga

Gerbiami mokytojai,

sveikiname Jus su Tarptautine mokytojų diena.

Dėkojame Jums už bendradarbiavimą bei pagalbą užtikrinant ir stiprinant vaikų teises bei kuriant vaikų gerovę mūsų šalyje. Nuo mūsų ir Jūsų bendro darbo ir profesionalumo priklauso vaikų ir visos mūsų šalies rytdiena.

Tariame ačiū už pasiaukojantį darbą, rūpinimąsi kiekvienu mokiniu ir kviečiame kurti šviesesnę vaikų ateitį kartu.

Linkime Jums įkvėpimo, entuziazmo, optimizmo, stiprybės ir gyvenimo džiaugsmo, kuriuo užkrėstumėte visus aplinkinius.

Visokeriopos sėkmės!

Pagarbiai,

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojai

 

Vaiko teisių apsaugos specialistai gilina grėsmės vaikui lygių supratimo ir vertinimo žinias

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos organizuotame seminare „Vaiko nepriežiūra: grėsmės vaikui lygių supratimas ir vertinimas“ vaiko teisių apsaugos specialistai iš visos Lietuvos gilina žinias, reikalingas kokybiškiau ir efektyviau užtikrinti vaiko teisių apsaugą.

Psichologė, psichoterapeutė, VšĮ Paramos vaikams centro steigėja ir vadovė Aušra Kurienė seminare pasakoja apie vaiko nepriežiūros rūšis, būdus kaip atpažinti vaiko nepriežiūrą, kaip ją pastebėti ir kokių priemonių imtis pastebėjus vaiką, kenčiantį nuo nepriežiūros.

„Labai svarbu pastebėti vaiko poreikius, juos atpažinti. Neretai tėvai vaikus išnaudoja savo reikmėms, piktnaudžiauja tėvų valdžia, savo galiomis. Pirmiausia galvoja apie save, savo poreikius, savo gyvenimą, o vaikas lieka antrame plane. Tačiau geriausias tėvystės atskaitos kriterijus yra vaikų norai, o ne tėvų norai. Turi būti atsižvelgiama į vaikų norus bei jų poreikius,“- sako psichologė A. Kurienė.

Mokymuose specialistai gilinasi į rizikas, kylančias dėl grėsmės vaikui vertinimo šeimos ir socialinės rizikos, tėvų funkcionavimo, tėvystės gebėjimų ir tėvų vaikų interakcijos, vaiko funkcionavimo srityse.

Vaiko teisių apsaugos specialistai mokomi atpažinti visus grėsmės vaikui lygio nustatymo kriterijus. A. Kurienė pabrėžia, jog grėsmės lygis kiekvienam vaikui yra nustatomas individualiai: „Grėsmės vaikui gali nebūti, taip pat gali būti nustatytas pirmasis grėsmės lygis arba antrasis grėsmės lygis.“ Specialistams dar kartą primenama, kokiais atvejais nustatomas pirmasis arba antrasis grėsmės lygiai.

Detaliai aptariamos galimos rizikos vaikui, būdai, kaip padėti neprižiūrėtam vaikui, gilinamasi į blogos vaiko sveikatos požymius, blogo maitinimo požymius, kūdikių ir mažų vaikų nepriežiūrą, tėvų rizikingą elgesį.

Ankstesnis 1 ... 8 9 10 11 12 ... 31 Sekantis
X