Naujienos

Rengiamasi aptarti dingusių vaikų problemą

Birželio 22 d., penktadienį, nuo 9.30 iki 12.30 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) Dingusių žmonių šeimos paramos centras su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetu rengia konferenciją „Dingę vaikai: priežastys, paieška ir prevencija“.

Konferencijos tikslas: suteikti informacijos apie pagrindines vaikų dingimo priežastis ir pasekmes bei stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą dingusių vaikų paieškos, prevencijos ir pagalbos dingusių vaikų artimiesiems teikimo srityse Lietuvoje.

„2017 m. paskelbta 2 691 dingusio vaiko paieška, per 100 vaikų ieškota ilgiau nei mėnesį. Nors vaikų dingimo priežastys gali būti įvairios, Lietuvoje dažniausiai vaikai dingsta pabėgę iš namų. Šie vaikai mūsų visuomenėje lieka nematomi ir negirdimi, dažnai vertinami kaip „maištaujantys“, „nepaklusnūs“, „keliantys problemų“. Vaikai dažniausiai bėga nuo tam tikrų problemų, patyčių, nepriežiūros, konfliktų, smurto. Tai, kad nemažai vaikų bėga daugiau nei vieną kartą (pavyzdžiui, 2017 m. vienas vaikas bėgo net 41 kartą), reiškia, kad trūksta dėmesio jų bėgimo priežasčių analizei ir prevencijai. Šią problemą būtina spręsti stiprinant tarpinstitucinį bendradarbiavimą: vykdant efektyvią dingusių vaikų paiešką, prevenciją ir teikiant kompleksines paslaugas šeimai“, – teigia Dingusių žmonių šeimų paramos centro projektų vadovė Rugilė Butkevičiūtė.

Renginyje kviečiami dalyvauti valstybinių ir savivaldybės institucijų dirbančių vaiko teisių apsaugos srityje atstovai: policijos pareigūnai, prokurorai, teismų atstovai, socialiniai darbuotojai, Vaiko gerovės komisijų nariai, socialiniai darbuotojai, švietimo sistemos, nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių atstovai, medikai ir kiti su nepilnamečiais dirbantys specialistai.

Registracija į renginį vyksta iki birželio 19 d. adresu https://goo.gl/q1khQT arba el. paštu rugile@missing.lt, tel. 8 692 99 570 (nurodant vardą, pavardę, darbovietę, pareigas bei kontaktus). Dalyvių skaičius ribotas. Įėjimas į renginį pagal sąrašą su asmens dokumentu.

Daugiau informacijos apie renginį ieškokite čia.

Konferencija yra Dingusių žmonių šeimų paramos centro vykdomo projekto „Karštosios linijos 116 000 integravimas į Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos sistemą“, kurį finansuoja Europos Sąjungos teisių, lygybės ir pilietiškumo programa, dalis.

X