Naujienos

Šalčininkų rajone aptarta galimybė teikti psichologines ir reabilitacines paslaugas keliomis kalbomis

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus laikinai einanti vedėjos pareigas Silva Lukoševičienė kartu su mobiliosios komandos specialistais susitiko su Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič, Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatore bei atvejo vadybininkais.

Susitikimo metu išsakytas pastebėjimas, kad vienas kertinių stabdžių teikiant socialines paslaugas Šalčininkų rajone yra kalbos barjeras, nes didžioji dalis gyventojų yra rusakalbiai ar lenkakalbiai. „Būtent dėl negebėjimo bendrauti lietuviškai rusakalbiai ar lenkakalbiai mūsų rajono gyventojai negali dalyvauti „Minesotos programoje“ (28 dienų psichologinės socialinės reabilitacijos programa stacionare). O tai yra labai svarbu, nes šiuo metu alkoholizmas yra pagrindinė priežastis, dėl kurios vaikams likti šeimoje yra nesaugu“, – sakė Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Jurgita Lapinskaitė-Tolstošejeva.

Vilniaus apskrities mobiliosios komandos specialistas, priklausomybių psichologas Virgilijus Auga išsakė nuomonę, kad Šalčininkų rajone būtų tikslinga įsteigti punktą, kuriame būtų konsultuojami asmenys, turintys priklausomybių. Šiuo metu tokios paslaugos teikiamos Vilniuje, sąlyginai toli nuo asmenų gyvenamosios vietos, todėl tai dažnai yra pagrindinė priežastis, kodėl Šalčininkų rajono gyventojai atsisako šių paslaugų ar į jas neatvyksta.

Susitikimo metu Šalčininkų rajono vaiko teisių apsaugos specialistė Elvyra Scholiastyka-Adamovič pasidalijo pastebėjimu, jog ne visose rajono gimnazijose, mokyklose pedagogai žino, apie kokias su vaikais susijusias situacijas reikėtų informuoti vaiko teisių apsaugos specialistus. Pasiūlyta pagalvoti apie šviečiamuosius renginius mokyklų bendruomenei. „Mokykla gali būti tas tiltas, kuris padėtų susieti vaiką, šeimą, socialinius darbuotojus, vaiko teisių apsaugos specialistus. Norėtųsi daugiau prevencinių renginių, akcijų, mokymų, kad iš šeimos nebūtų paimtas nei vienas vaikas,“ – sakė ji.

Nuo š. m. liepos 1 d. Vilniaus apskrities mobiliosios komandos specialistai intensyvią pagalbą teikė 14 šeimų, gyvenančių Šalčininkų rajone. Visos šeimos geranoriškai priėmė mobiliosios komandos specialistų pagalbą. Šeima, kuri priima pagalbą, dažnai ryžtasi svariems pokyčiams, pradeda gydytis priklausomybes ir žymiai sutrumpina laiką, per kurį į šeimas sugrįžta vaikai.

 

X