Naujienos

Savaitgalį vykusiame tradiciniame įvaikinusių šeimų susitikime susirinko gausus būrys šeimų

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį 14-tus metus iš eilės vyko Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos organizuojamas įvaikinusių šeimų susitikimas. Paprastai susitikimuose dalyvauja per 35 šeimas, o šiemet į šventę atvyko per 150 dalyvių, iš jų daugiau nei 70 vaikų.

Pasidalijo gera žinia

Šventės dalyviams sveikinimus ir padėką perdavė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. „Ši šventė kasmet parodo atsakingas, drąsias šeimas ir kaskart įrodo, kad ryšio sukūrimas su nauju žmogumi, atėjusiu į šeimą, neabejotinai įmanomas – tik reikia kantrybės, laiko ir pastovumo. Visų čia esančių šeimų istorijos unikalios, bet jas vienija patirtis, kaip keičiasi mažo žmogaus suvokimas ir elgesys, kai jis gauna šeimos šilumos. Tik jūs patyrėte, kaip vaiko nepasitikėjimą pakeisti saugumo jausmu, o jo nemokėjimą prisirišti – noru jus apkabinti. Jūs, įtėviai, esate tie drąsūs, atsakingi ir šviesūs giedros vaikystės kūrėjai. Esate tie, kurių atsidavimas ir ryžtas augina laimingų vaikų kartą. Didžiuojamės jumis, mokomės iš jūsų ir dėkojame jums,“ – šventės metu ministro žodžius perdavė tarnybos atstovė.

Tam, kad būtų sukuriamas kokybiškas ryšys ir užmezgami santykiai, įtėvių skiriamas laikas vaikui yra ypatingai reikšmingas. Būtent tai įvertinusi, Vyriausybė pritarė siūlymui leisti vaikus įsivaikinusiems tėvams išeiti apmokamų vaiko priežiūros atostogų, neatsižvelgus į naujo šeimos nario amžių. Šiuo metu laukiama tik Seimo pritarimo.

Ypač patiko mokymai

Susitikimo metu tėveliams vyko mokymai vaikų raidos, šeimos santykių, trauminių patirčių įveikos, savęs pažinimo, vaikų auklėjimo, įvaikinimo atskleidimo ir kitomis šeimoms aktualiomis temomis.

Mokymų metu dr. doc. Asta Adler paskaitoje „Tavo žvilgsnyje atrandu save: reflektyvi tėvystė ir įvaikinimas“ tėveliai galėjo pagilinti žinias apie reflektyvią tėvystę, pasigilinti į įtėvių santykių istoriją, įtėvių vidinio pasaulio supratimą, vidinio pasaulio žemėlapį, paanalizuoti, kas padeda ir trukdo kuriant santykį su vaiku, kaip suprasti, kas vyksta vaikų galvoje, sužinoti daugiau apie traumas ir atsparumą joms.

Antroje dr.doc. Astos Adler mokymų dalyje buvo aptariami įtėvių vidinio pasaulio žemėlapiai, diskutuojama įtėviams aktualiais ir svarbiais klausimais.

Edukacinė susitikimo dalis sulaukė itin daug tėvelių dėmesio. Joje aktyviai dalyvavo visi atvykusieji.

Šventėje netrūko pramogų

Susitikimo metu vaikai ir jų tėvai kartu pramogavo. Galėjo dūkti ant pripučiamo batuto „Troliai“, laiką leisti su animatoriais, kurie tiek mažiausius, tiek vyresnius vaikus įtraukė į aktyvias ir menines veiklas, leido burbulus, leidosi į lobio paieškas.

Smagius prisiminimus šventės metu tėveliai ir vaikai įamžino momentinėje „Fotobūdelėje“.

Renginio metu tėveliai ir vaikai minėjo Lietuvos vardo tūkstantmetį, kartu mokėsi bendro tautinio šokio, vėliau šeimos leido laiką piknike.

Viso susitikimo metu veikė „Susitikimo paštas“. Į pašto dėžutę buvo galima įmesti savo atsiliepimus ir klausimus, kuriems pritrūko ryžto, drąsos ar laiko pasakyti juos tiesiogiai.

Kitąmet Tarnyba organizuos jubiliejinį - jau 15-ąją „Įvaikinusių šeimų susitikimą“. Tarnybos atstovai jau dabar suka galvas, kokią staigmeną surengti įsivaikinusioms šeimoms.

Tarnyba dėkoja už gaiviuosius šventės gėrimus Birštono mineraliniams vandenims ir Ko ir UAB „Mineraliniams vandenims“. Tai pat dėkojame Liucinai Rimgailei už nuostabų tortą „Medutį“.

 

X