Naujienos

Šiauliuose ,,Motinos Teresės namuose‘‘ – Kaziuko mugė ir džiaugsmas mažiesiems

Šiauliuose ,,Motinos Teresės namuose‘‘, kur iš visos apskrities glaudžiasi laikinai namų ir šeimos netekusios moterys su mažais vaikais – šventė. Kaziuko mugė. Ją aplankė ir Šiaulių apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistė Erna Šimkutė.

VTAS atstovė džiaugiasi, kad mažieji, kurie čia gyvena su mamomis, ar palikti namų dienos centre, patyrė šventinį džiaugsmą: Šiaulių apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistė Erna: ,, Man malonu ir svarbu matyti laimingus mažylius, kurie prisijungė prie šios laimingos dienos, pamatė tiek daug gražių daiktų, kuriuos sukūrė ir pačios mamos. Tai didelė šventė, kurioje daug bendravimo, daug reginių vaikams ir su jais čia gyvenančioms mamoms.‘‘

Šiaulių ,,Motinos Teresės namų‘‘ vadovė Regina Zabielienė džiaugiasi, kad Šiaulių apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai apsilankė šventėje, kad jiems svarbu ne vien problemos, bet ir šių namų šventės, kuriomis gyvena laikinuose namuose su vaikais apsistojusios mamos.

Pasak Šiaulių ,,Motinos Teresės namų‘‘ vadovės Reginos: ,,Lietuvoje šventas Kazimieras labai gerbiamas. Kaip sakoma, mūsų šventasis Kaziukas buvo labai darbštus ir dosnus, sakė, reikia trečios rankos, kad galėčiau viskuo su visais dalintis. Tai ir tikslas yra, kad kiekviena mūsų globojama mama dirbtų, ir vaiko labui dirbtų, ir sau, kad mažylis matytų, tada ir užaugęs dirbs. Mūsų mamytės prikepė pyragų, pirmiausia vaikams. Mamytės juos pavaišino pyragais. Didelis džiaugsmas, kai kuri nors ir darbelį pagamina.‘‘

Kaziuko mugė ,,Motinos Teresės namuose‘‘ tęsis dvi dienas. Pasak namų vadovės, svarbu ir tai, kad čia gyvenančios moterys ir pačios įsigyja kai kurių daiktų. Visi jie stilingi, gražūs, o tai ugdo moterų suvokimą apie buities gražinimą, mat daugelis jų užaugę ar gyvenę skurdžioje aplinkoje, kur švenčių ir grožio buvo mažai. Šiuo metu "Motinos Teresės namuose" glaudžiasi keliolika moterų su mažais vaikais. Čia leista gyventi ir tėvui su keliais vaikais, mat vyras panoro pats rūpintis motinos atstumtais savo vaikais ir kol kas neturi saugios pastogės.

 

X