Naujienos

Šiemet jau 14-tą kartą vyks Tarnybos organizuojamas „Įvaikinusių šeimų susitikimas“

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį jau 14-tus metus vyks Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos organizuojamas įvaikinusių šeimų susitikimas.

Suburia įvaikinusias šeimas 

Paprastai susitikimuose dalyvauja per 35 šeimas.

Susitikimų metu tėveliams vyksta mokymai vaikų raidos, šeimos santykių, trauminių patirčių įveikos, savęs pažinimo, vaikų auklėjimo, įvaikinimo atskleidimo ir kitomis šeimoms aktualiomis temomis.

Susitikimų metu vaikai ir jų tėvai taip pat įtraukiami į įvairias aktyvias ir menines veiklas.

Įvaikinusių šeimų susitikimuose būna atvejų, kai šeimos susipažįsta su savo vaiko (-ų) brolius / seseris įvaikinusiomis šeimomis, užmezga ryšius, bendrauja, susitinka, susibičiuliauja.

Anksčiau įvaikinusios šeimos ar šeimos jau užauginusios įvaikintus vaikus drąsina neseniai įsivaikinusius tėvus, kviečia juos aktyviai bendrauti, kalbėtis, diskutuoti aktualiais klausimais.

Šeimos dalyvaudamos susitikimuose džiaugiasi paaugusiomis atžalomis, o naujai dalyvaujančios šeimos susipažįsta ir kasdienės patirties semiasi iš anksčiau įvaikinusių šeimų.

Tarnybos atstovai šventėje kasmet taip pat sutinka šeimas, kurios į susitikimą atvyksta jau susilaukusios ir biologinio vaikelio po įvaikinimo. 

Vaikai taip pat dalijasi savo patirtimis, susidraugauja. Pasakoja, kaip pateko į savo dabartines šeimas.

Truputis istorijos

2014 m. įvykusiame jubiliejiniame 10-ąjame susitikime dalyvavo ir šeimos iš Švedijos bei Italijos. Tuomet, taip pat įvaikinti vaikai Lietuvoje susitiko savo brolius ar seseris, augančiais Švedijoje bei Italijoje.

2015 metais vykusios susitikimo metu tiek vaikai, tiek jų tėveliai kartu su Tarnybos atstovais savo rankomis panaudodami įvairias spalvas kūrė kasmetinio susitikimo simbolį - vėliavą. Būtent šio susitikimo metu buvo sukurtas vėliavos užrašas „Aukime kartu“. Šis šūkis įprasmina susitikimus. Reiškia, jog tiek vaikai, tiek suaugę padeda vieni kitiems augti ir kitus kviečia augti kartu.

 

X