Naujienos

Švenčionių rajone vaikams primintos jų prigimtinės teisės

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Švenčionių rajone atstovė dalyvavo renginyje „Teisė ir pareiga – visada  šalia“ Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centre. Renginio metu minėta tarptautinė žmogaus teisių diena, vaikams priminta apie jų teises ir pareigas.

Pasak Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Švenčionių rajone vyriausiosios specialistės Dianos Kirilovos, prie apvalaus stalo su vaikais kalbėta apie teises ir pareigas: „Žaidimo forma su vaikais aptarėme, kur kreiptis prireikus pagalbos, kas ją gali suteikti. Vaikams priminta, jog kiekvienas vaikas turi teisę į vardą ir pilietybę, teisę nebūti vertinamas pagal odos spalvą, lytį, tikėjimą, tautybę, sveikatą ar turtą, turi teisę į gydymą, ugdymą ir švietimą, poilsį, asmeninį gyvenimą, savo nuomonę ir galimybę ją reikšti, teisę būti apsaugotam nuo smurto bei kitas.“ 

Renginyje dalyvavusiems vaikams įteiktos atminimo dovanos – „Vaiko Konstitucijos“.

Pasak susitikime dalyvavusių Vaikų dienos centro socialinių pedagogių Nataljos Rinkevičienės ir Svetlanos Boreikienės, vaikai renginio metu buvo itin aktyvūs ir mielai dalijosi pastebėjimais, kokias pareigas kiekvienas jų atlieka namuose.

Renginio metu vaikai prisijungė prie žaidimo, kurio tikslas - aptarti prigimtines teises ir pareigas.

 

X