Naujienos

Tarnybos atstovė LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ papasakojo apie centralizacijos naujoves

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vyriausioji specialistė-projektų koordinatorė Rugilė Ladauskienė LRT radijo laidai  „Ryto garsai“ papasakojo apie šiuo metu vykstančius Vaiko teisių apsaugos specialistų mokymus.

LRT radijo laidai „Ryto garsai“ Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vyriausioji specialistė-projektų koordinatorė Rugilė Ladauskienė atsakė į klausimus, kaip keisis Vaiko teisių apsaugos sistema po liepos 1 dienos. „Dirbsime pagal vieningą sistemą, turėsime instrumentą, pagal kurį matuosime grėsmės lygius vaikui ir nustačius grėsmės lygį pagal jį reaguosime, kokias toliau paslaugas teikti, ar vaiką reikia paimti iš šeimos, kad jam būtų suteiktas saugesnis būstas, saugesni namai. Svarbu atkreipti dėmesį, kad gavus pranešimą dėl smurto ar grėsmės vaiko sveikatai ar gyvybei, vaiko teisių specialistai turės sureaguoti per šešias valandas ir nuvykti į vaiko buvimo vietą. Susitikti su vaiku, išklausyti jį, išklausyti artimųjų, o gavus pranešimą iš policijos nuvykti per vieną valandą,“ - sakė R.Ladauskienė.

Vaiko teisių apsaugos specialistai šiuo metu yra mokomi darbo organizavimo, naujų teisės aktų taikymo praktikoje, supažindinami su teisės aktų pakeitimais, grėsmės vaikui lygių vertinimo ir nustatymo tvarka, Atvejo vadyba, mobiliųjų komandų darbo organizavimu, vaiko globos organizavimu ir kitais teisės aktais, susijusiais su šia reforma.

Nuo liepos 1 dienos Valstybės vaiko teisių apsaugos sistemoje dirbs didesnės pajėgos - atsiras 230 naujų etatų.

„Mes jau dabar paskelbėme, kad kviečiame specialistus prisidėti prie vaiko teisių apsaugos sistemos stiprėjimo.  Konkursuose gali dalyvauti psichologai, socialiniai darbuotojai, teisininkai, pedagogai,“ - teigia R.Ladauskienė.

Visą pokalbį galite išgirsti nuo 36:10 iki 42:16 minutės čia:

https://www.lrt.lt/radijas/laidos/128/ryto-garsai

 

X