Vaiko teisių apsaugos specialistai su prokurorais aptarė aktualius darbo veiklos klausimus

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai susitiko su Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 4-ojo skyriaus prokurorais. Susitikimo metu buvo aptarti esminiai klausimai, aktualūs abiem institucijoms, siekiant efektyvesnio tarpusavio bendradarbiavimo.

Vaiko teisių apsaugos specialistai su prokurorais diskutavo apie pokyčius, įvykusius po naujosios vaiko teisių reformos. Buvo akcentuota, jog pagrindinis tarnybos specialistų uždavinys – operatyvus reagavimas į kiekvieną vaiko teisių pažeidimą. Prokurorams buvo detalizuotos ir kitos vaiko teisių apsaugos specialistų funkcijos, supažindinta su mobiliosios komandos bei budėtojų darbo specifika. Taip pat užsiminta apie atvejo vadybos posėdžių vykdymą bei šeimoms teikiamų socialinių paslaugų tvarką, kurios išlieka savivaldybių veiklos funkcijomis. 

Susitikime buvo aptartos ir vaiko teisių apsaugos specialistų funkcijos, atstovaujant vaiko interesus baudžiamosiose, civilinėse bylose bei nepilnamečių asmenų apklausose. Kalbėta ir apie ikiteisminio tyrimo organizavimo procesą, abipusės informacijos apsikeitimo formas.

Prokurorai ragino vaiko teisių apsaugos specialistus būti aktyviais, bendrauti, išsakyti pastabas dėl bendroje darbo veikloje kylančių problemų, abipusiškai siekti, kad darbo procesas vyktų sklandžiai ir kokybiškai.