Naujienos

Vaiko teisių apsaugos specialistai susitikimo metu atsakė į Kauno rajono moterų krizių centro gyventojams rūpimus klausimus

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji patarėja Sigita Mockienė atviro pokalbio pakvietė Kauno rajono moterų krizių centre gyvenančias mamas.

„Suprantu jūsų nerimą ir baimes. Tačiau jau vien tai, kad laikinuose namuose esate kartu su vaikais, rodo, kad norite pakeisti savo gyvenimą, kad dėl jų stengiatės. Palaikau jus,“ - kalbėjo S. Mockienė. 

Per ilgiau nei planuota užsitęsusį susitikimą patarėja sulaukė daugybės klausimų. Moterys klausė, ar vaiko nepriežiūra gali būti laikoma tai, jog sunegalavusiam vaikui nespėjama pakviesti gydytojo. Ar gali netekti vaiko, jeigu kas nors praneša, kad vaiko dantys netvarkingi.

S. Mockienė moteris nuramino paaiškindama, kad vaikų paėmimas iš šeimos yra kraštutinė priemonė, taikoma tik tuomet, kai visos kitos jau nebepadeda, papasakojo apie vaiko teisių apsaugos sistemos naujoves, ragino iškilus sunkumams kreiptis pagalbos, ją priimti.

„Esu tikra, kad kai kuriuos mitus drauge pavyko sugriauti“, - pasibaigus susitikimui džiaugėsi patarėja.

X