Vaiko teisių specialistai nuolat tobulina psichologines žinias

Darbas Vaiko teisių apsaugos skyriuje reikalauja žinių iš įvairių sričių, viena jų – psichologija. Todėl Alytaus apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – VTAS) patarėja Lazdijų rajone Daiva Gorochovenkienė suorganizavo susitikimą su Lazdijų sveikatos centro medicinos psichologe Roma Žalimiene.

Pokalbio su psichologe metu aptarti įvairūs darbiniai klausimai: kaip elgtis įtemptoje situacijoje, kaip rasti bendrą kalbą su agresyviai nusiteikusiais klientais, kaip išvengti nesusipratimų darbinėje veikloje ir net kolektyve.

„Galiausiai, mūsų susitikimas, galima sakyti, virto į grupinę terapiją. Juk ne paslaptis, jog šiomis dienomis vaiko teisių apsaugos specialistai išgyvena daug įtampos. Darbuotojams kyla nesaugumo, nerimo jausmas. Labai džiaugiuosi, kad R. Žalimienė rado laiko susitikti su mumis ir atsakyti į rūpimus klausimus.“, - pažymėjo D. Gorochovenkienė.

 „Deja, tačiau tenka pripažinti, jog susidūrus su sudėtingomis situacijomis mūsų kasdieniame darbe, psichologo pagalbos prireikia ne tik šeimoms, išgyvenančioms krizes, bet ir mums – Vaiko teisių apsaugos skyrių darbuotojams“, – apie darbinę kasdienybę kalbėjo patarėja. 

Pasak Lazdijų rajono VTAS darbuotojų, tokie susitikimai padeda surasti išeitis iš jautrių situacijų ir  nugalėti iššūkius.

„Gera pradžia – pusė darbo. Esu įsitikinusi, kad tokie susitikimai labai reikalingi. Stengsimės panašius profesinės terapijos susitikimus organizuoti ir ateityje“, – džiaugėsi D. Gorochovenkienė.