Naujienos

Vaikų globos įstaigose augantiems vaikams - padrąsinimas išbandyti savanorystę, o pomėgius paversti profesija

Šiuo metu Vilniuje vyksta kasmetinis renginys „Konferencija ir vaikų globos įstaigose globojamų vaikų iš visos Lietuvos susitikimas“. Renginio tikslas - padėti globos įstaigose šiuo metu augantiems vaikams pasirinkti ateities kelią: konferencijos metu dalyviai išgirs pranešimus apie tai, kaip pomėgį paversti profesija, kaip pasirinkti profesiją, kad darbas taptų gerai apmokamu pomėgiu, kodėl verta savanoriauti.

Į renginį sugužėjo beveik 100 dalyvių iš visos Lietuvos: iš Vilniaus, Kauno, Utenos, Prienų, Molėtų, Trakų, Vilkaviškio, Anykščių, Ignalinos, Švenčionių ir kitų rajonų.

Padrąsinančius sveikinimo žodžius gausiai susirinkusiems vaikams tarė Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM direktorė Alina Jakavonienė bei LR vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos vyresnioji patarėja Ieva Braškienė.

„Mūsų gyvenimas yra tai, kiek mes turime laiko. Jeigu mes dalį laiko kažkam atiduodame, vadinasi, atiduodame savo gyvenimą. Atiduodame svarbiausią, ką turime: ne savo pinigus, ne daiktus. Gebėti nuolat dalintis su kitais savo gyvenimu, laiku, patirtimi ir yra savanorystė. Tai yra žmogiškumo pagrindas", - sakė ministras L. Kukuraitis.

„Jaunam žmogui savanorystė duoda išties daug: galimybę išbandyti save, suprasti, kokia veikla įdomi būtent tau, kas sekasi geriausiai. Net ir darbdaviui jaunuolis, turintis savanorystės patirties, yra patrauklesnis kaip darbuotojas, negu tas, kuris jos neturi. Tad paklauskime kiekvienas savęs, kokioje srityje norėtume savanoriauti ir išmėginkime tai", - teigė Tarnybos vadovė A. Jakavonienė.

Konferencijos metu Lietuvos moksleivių sąjunga atstovas Kristupas Tilvytis skaito pranešimą „Nebijok siekti savo svajonių“, „Startup Lithuania“ vadovė Roberta Rudokienė pasakoja apie „Lietuvos startuolių ekosistemą. Kuo startuoliai skiriasi nuo tradicinio verslo. VšĮ „Versli Lietuva“ paslaugas“. Reklamos agentūroje dirbanti plėšriųjų gyvūnų dresuotoja Giedrė Gustė skaito pranešimą „Kaip pasirinkti profesiją, kad nereikėtų dirbti“. Lietuvos Skautijos atstovė Gražina Sidorovienė supažindina su skautų veikla. Lektorius, renginių vedėjas „Renginių virtuozai“ atstovas Saulius Bagdonas pasakoja apie tai, ką daryti, kad darbas taptų gerai apmokamu pomėgiu. Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros, Europos solidarumo korpuso projektų koordinatorė Aistė Natkevičiūtė supažindina su tarptautinėmis savanorystės galimybėmis.

X