Naujienos

Viceministrė V. Šilalienė: „Tampame komanda, susitelkusi bendram darbui dėl vaikų gerovės“

Šiandien, rugsėjo 29 d., Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Šilalienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė bei šios tarnybos atstovai su dvidešimt trijų miestų ir rajonų savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrių specialistais aptaria vaiko teisių apsaugos institucinės pertvarkos klausimus. Susitikime kalbama apie esamą vaiko teisių apsaugos sistemos situaciją. Sistemoje dirbantys specialistai pateikia nuomonę, pasiūlymus ir pastebėjimus, kurie svarbūs, priimant sprendimus, susijusius su vakar priimtu Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu.

V. Šilalienė pirmiausia pasveikino renginio dalyvius su priimtu Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu ir palinkėjo visiems kūrybiškumo, aiškumo bei stabilumo, kartu įgyvendinant pokyčius. „Tampame komanda, susitelkusi bendram darbui dėl vaikų gerovės tam, kad išspręstume pasitaikančius sunkumus, kad kuo geriau ir efektyviau veiktų vaiko teisių apsaugos sistema. Tad šiandien svarbu išsiaiškinti, kaip mes tai galėtume padaryti, išgirsti vaiko teisių apsaugos specialistų nuomonę atvejo vadybos, mobilių komandų darbo ir kitais aktualiais klausimais,“ – sakė viceministrė.

Ž. Žukauskaitė-Kasparienė akcentavo susitikimo svarbą, pabrėždama galimybę iš pirmų lūpų išgirsti specialistų nuomonę apie vaiko teisių apsaugos situaciją miestuose ir rajonuose bei jų pasiūlymus. Pasak jos, svarbu diskusijose prie apskritojo stalo išsiaiškinti, kur esame, ką ir kaip darome, kaip kartu judėsime į priekį.

Susitikime pristatomos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo naujovės, vaiko teisių apsaugos institucinės pertvarkos modelis bei diskutuojama apie savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrių vaidmenį, funkcijas ir pavaldumą. Didelis dėmesys skiriamas globos organizavimo modelio tobulinimui, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus ir atvejo vadybininko bendram darbui bei vaiko teisių apsaugos specialistų kvalifikacijos kėlimo galimybėms.

Susitikimo dalyviai dirba darbo grupėse, kuriose diskutuojama apie konkrečius su vaiko teisių apsaugos pertvarka susijusius klausimus.

Šis susitikimas su vaiko teisių apsaugos specialistais minėta tema – trečiasis, paskutinis. Prie apskritojo stalo jau įvyko diskusijos su kitų miestų ir rajonų vaiko gerovės srityje dirbančiais darbuotojais rugsėjo 26 d. Klaipėdoje, o rugsėjo 28 d. – Panevėžyje.  

X