Aktualu

Aktuali informacija besilankantiems Tarnyboje: laikinai riboja tiesioginį klientų aptarnavimą

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie SADM, atsižvelgdama į tai, kad Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija, imasi prevencinių priemonių savo klientams ir darbuotojams apsaugoti.

Jeigu turite suplanuotą konsultaciją ar norėtumėte pasikonsultuoti su Tarnybos specialistais, maloniai prašome su savo teritorinio skyriaus konsultantu susisiekti telefonu ar el. paštu.

Visus Tarnybos skyrių kontaktus rasite: www.vaikoteises.lt 

Primename, kad Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja grįžus iš koronaviruso endeminės zonos namuose likti 14 dienų.

 Socialinių kontaktų ribojimas užtikrina, kad virusas nebus platinamas. Endeminėse zonose apsilankę ar su užsikrėtusiu žmogumi artimą sąlytį turėję ir karščiuoti pradėję asmenys turi skambinti skubios pagalbos numeriu 112.

Konsultacijas apie koronavirusą teikia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras: http://nvsc.lrv.lt/

Primename, kad Artimųjų Rytų respiracinio sindromo koronavirusinė infekcija – tai virusinė kvėpavimo takų liga, kurią sukelia Artimųjų Rytų respiracinio sindromo koronavirusas. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro internetinėje svetainėje nurodoma, kad inkubacinis ligos periodas trunka apie 14 dienų. Pagrindiniai simptomai yra karščiavimas, kosulys ir (arba) kvėpavimo nepakankamumas, plaučių uždegimas. Kai kuriems asmenims gali išsivystyti žarnyno funkcijos sutrikimai, inkstų nepakankamumas ar septinis šokas. Sunkesnės ligos formos išsivysto asmenims, turintiems kitų rimtų sveikatos sutrikimų, pvz., diabetą, onkologinę ligą, lėtinę plaučių ligą, po chemoterapijos ar organų transplantacijos ir kt. Susirgus taikomas simptominis gydymas.

Daugiau informacijos apie prevencines priemones: https://bit.ly/2w4CXxJ

X