Naujienos

Net ir karantino metu budintys globotojai tiesia pagalbos ranką vaikams

Vaiko teisių gynėjai ir karantino metu užtikrina vaikų teisę į saugią aplinką,  reaguoja į pranešimus, padeda vaikams, kurių tėvai išgyvena krizę ir laikinai nepajėgūs pasirūpinti savo atžalomis. Pabendravę su vaiku ir nustatę nesaugią jam aplinką, vaiko teisių gynėjai pirmiausia ieško vaikui artimų asmenų, pas kuriuos galėtų pabūti sunkiu jo šeimai metu, tačiau neradus giminaičių ar artimųjų kreipiamasi į budinčius globotojus.

„Labai vertiname budinčių globotojų atsidavimą, sutelktumą ne tik į save izoliacijos režimo laiku, kai siekiama vengti kontaktų su kitais asmenimis, bet ir į visuomenę, be tėvų pagalbos likusius vaikus, suteikiant jiems savo namų aplinką kritiniu momentu. Atsakomybės darbui ir atsidavimo vaikams vedini budintys globotojai, nepaisant jiems kylančių iššūkių ir galimų rizikų, saugo vaikus, kai jiems labiausiai to reikia“, - teigia Dovilė Burbaitė, Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

Marijampolės apskrityje yra 13 budinčių globotojų. Karantino laikotarpiu jų pagalbos prireikė  2 vaikams, kurie šiuo metu saugūs globotojų namuose. Šie žmonės  pasitelkiami į pagalbą tada, kai vaikams skubiai reikia užtikrinti saugią aplinką. Budintys globotojai pasiryžę priimti mažuosius, bet kurią dieną ir bet kuriuo paros metu. Jiems ne vis vien, kaip jaučiasi vaikai, todėl net ir sunkiausiu metu laikinieji globotojai pasirengę ištiesti pagalbos ranką tiems, kam labiausiai jos reikia.  

Ypatingomis šalyje paskelbto karantino, susijusio su koronaviruso (COVID-19) plitimu sąlygomis, vaiko gynėjai tęsia savo darbą ir užtikrina, kad reaguojama į visus skubius pranešimus apie galimą vaiko teisų pažeidimą. Sužinojus apie smurtą prieš vaiką, reikia pranešti tel. Nr. 112 arba Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai. Visus specialistų kontaktus rasite čia

 

 

X