Naujienos

Pagalbos poreikis didelis: mobilioji komanda suskaičiavo, kad nuo metų pradžios beveik dešimt kartų apkeliavo aplink Lietuvą

Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus mobilioji komanda suskaičiavo, kad jau pagelbėjo beveik pusei šimto šeimų, suteikė joms konsultacijas 474 kartus, o skubėdama iš vienos šeimos pas kitą, įveikė kelią, kuris beveik dešimt kartų apjuostų Lietuvą – 10 418 km.

Antroji Kauno apskrities VTAS mobilioji komanda suformuota metų pradžioje, kaip ir kituose regionuose, kai nuo dviejų savaičių iki trisdešimties dienų prailgėjo darbo su šeima laikas. O jai įkurdinti Kėdainių miestas pasirinktas su vienu konkrečiu tikslu – kad pagalba visame regione būtų prieinamesnė ir šeimą pasiektų kuo greičiau, kai ši susiduria su sunkumais.

Mobiliosios komandos specialistės – Dalia Dzimavičienė, Gitana Stasytienė ir Jūratė Marcinkevičienė pakvietė Pagalbos šeimai centrą ir kitus Kėdainių r. socialinius partnerius į vieną būrį, pristatė išsamų pranešimą apie pasiektus rezultatus – suteiktų šeimai rekomendacijų efektyvumą.

Pasak psichologės J. Marcinkevičienės, bendradarbiauti su profesionalų komanda neatsisakė nė viena šeima, o rekomendacijos atvejo vadybininkų sėkmingai perkeliamos į pagalbos šeimai planus, tad pasiekti tokių gerų rezultatų padėjo tik sklandus visų bendradarbiavimas.

D. Dzimavičienė akcentavo, kad Kėdainių r. socialinių paslaugų spektras itin platus, kam jos reikalingos, gali gauti laiku, o tai yra labai svarbu.

Priklausomybės ligų sritį kuruojanti Gitana Stasytienė itin teigiamai įvertino naujieną, kad nuo kitų metų Pagalbos šeimai centre darbą pradeda priklausomybių konsultantas, konsultacijos bus teikiamos šiame centre.

Skyriaus vedėja Neringa Martišienė pasidžiaugė, jog visi rodikliai rodo, jog išplėstos pagalbos galimybės šeimai noriai yra priimamos, šeimos pastiprinamos ir įgalinamos keisti per dešimtmečius susiformavusius įpročius „todėl labai svarbu, kad skirtingų institucijų atstovai dirbtų kaip viena komanda, tęstų mobilios komandos pradėtus darbus, palaikant pačių šeimų tikėjimą savo galimybėmis ir viltį.“

Nuo sausio iki spalio pirmosios mobilioji komanda, kaip jau minėta, konsultavo šeimas beveik penkis šimtus kartų. Susitikusi su šeima komanda visada pabrėžia, kad tai yra galimybė keistis. Galimybė priėmus specialisto paramą, patarimą pradėti gyventi kitaip.

Su vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarka atsirado nemažai naujovių, siekiant didinti vaikų saugumą ir pagalbą šeimai. Viena jų – mobiliosios komandos.

X