Dėl galimo vaiko teisių pažeidimo kreipkitės į artimiausią teritorinį Tarnybos skyrių – darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00. Norėdami pranešti apie galimą vaiko teisių pažeidimą po darbo valandų, nedarbo bei švenčių dienomis kreipkitės bendruoju pagalbos telefonu – 112.

For possible violations of the rights of the child, please contact the nearest territorial division on working days from 8:00 to 17:00. After working hours, holidays and public holidays – call general helpline 112.

Naujienos

Patarimai tėvams ir globėjams, kad adaptacija darželyje būtų lengvesnė

Daugelis tėvų norėtų, jog ne tik pirmą, bet ir visas dienas darželyje vaikas būtų patenkintas, ramus ir laimingas. Tai įmanoma, o prie to nemaža dalimi gali prisidėti būtent tėvai. Patarimais lengvesnei adaptacijai darželyje dalinasi „Šeimų darželis“ vadovė Agata Jurolaitė–Mažeikienė.

Pirmiausia, svarbu tvirtas ir sąmoningas tėvų apsisprendimas leisti savo vaiką į darželį. Tėvai turi būti tikri, jog šiam žingsniui jau atėjo laikas, yra tinkamos sąlygos ir jų vaikas yra pasiruošęs pradėti lankyti darželį. Jeigu tėvai yra netvirti savo apsisprendime (abejoja, ar nori leisti, ar tikrai vaikui jau laikas lankyti darželį, ar leidžia vaiką iš darželį tik iš būtinybės), tokios dvejonės neabejotinai veiks vaiko adaptacijos procesą, tėvų nuotaikos persiduos ir vaikui, kuris taip pat nesijaus tvirtai, ramiai ar užtikrintai. 

Tėvai, kurie yra susipažinę su ugdymo įstaiga, su pedagogais, kurie dirbs su jų vaikais, darželio aplinka ar ugdymo programa, paprastai jaučiasi ramiau ir užtikrinčiau. Tėvų pasitikėjimas ugdymo įstaiga ir pedagogais turi teigiamos įtakos vaiko adaptacijos metu, neretai tėvų nuotaikos ir laikysena persiduoda ir vaikams. 

Svarbu suvokti adaptacijos proceso esmę. Vaikas, dar nelankęs darželio, yra prisirišęs prie tėvų (mamos ir/ar tėčio) ar kito suaugusio, su kuriuo jis daugiausiai leidžia laiką, o toks prisirišimas duoda vaikui saugumo jausmą. Pradėjus lankyti darželį, šio suaugusio (mamos, tėčio) nebeliks šalia, todėl dažnai vaikai pasijunta neramūs ir nesaugūs, nenori pasilikti. Ramybės ir saugumo vaikams teikia, kai prieraišumas mamai/tėčiui yra pakeičiamas prieraišumu kitam asmeniui darželyje – pvz. vaikų darželio auklėtojai. Santykiui ir prieraišumui su kitu žmogumi susikurti reikia laiko ir kiekvienam vaikui tai užtrunka skirtingai. Vaikai skirtingai reaguoja į naują aplinką ir žmones. Gerai pažinodami savo vaiką ir suvokdami adaptacijos proceso esmę, galėsime geriau suprasti savo vaiko elgesį ar reakcijas, atitinkamai galėsime jam padėti, ar tiesiog būti šalia.

Taip pat verta bendradarbiauti su ugdymo įstaigos pedagogais, įsiklausyti į jų patarimus, kad adaptacija darželyje praeitų sklandžiai. 

Visą portalo „Mamyčių klubas“ publikaciją kviečiame skaityti: http://www.mamyciuklubas.lt/ikimokyklinukas/lengva-adaptacija-darzelyje-misija-imonoma-4-patarimai-54065/

X