Dėl galimo vaiko teisių pažeidimo kreipkitės į artimiausią teritorinį Tarnybos skyrių – darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00. Norėdami pranešti apie galimą vaiko teisių pažeidimą po darbo valandų, nedarbo bei švenčių dienomis kreipkitės bendruoju pagalbos telefonu – 112.

For possible violations of the rights of the child, please contact the nearest territorial division on working days from 8:00 to 17:00. After working hours, holidays and public holidays – call general helpline 112.

Naujienos

Tarptautinė vaikų gynimo diena
Šalies lauko ekranuose – sveikinimas Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga

Šiandien, birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, didieji Lietuvos lauko ekranai pasipuošė nepaprastu sveikinimu visiems Lietuvos vaikams. 

„Su Jūsų diena, vaikai!“, – tokie žodžiai skamba Lietuvos miestuose ir miesteliuose Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos sveikinime.  

„Vaikų gynimo diena turėtų būti kasdien, ne tik birželio 1-ąją. Vaikai – ne maži žmonės, o dideli stebuklai, kuriems labai svarbu, kad jais rūpintumėmės, juos saugotume, mylėtume. Kiekvienas vaikas turi savo teises, kurių neturėtume užmiršti. Viena jų – turėti saugią vaikystę. Linkiu visiems Lietuvos vaikams būti mylimiems ir saugiems savo šeimose ir mūsų šalyje“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė. 

Tarnybos vadovė jaunajai kartai linki drąsos ir pasitikėjimo, būti atviriems ir nebijoti reikšti savo nuomonę. Tuo pačiu primena apie Tarnybos steigiamą Vaikų tarybą, kurioje vaiko balsas ne tik girdimas, bet ir bus atliepiamas visais jiems rūpimais klausimais. 

Tarptautinė vaikų gynimo diena – tai priminimas pasaulio visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises bei vaikų orumą. Tarptautinė vaikų gynimo diena buvo įteisinta Tarptautinės moterų federacijos sesijoje 1949 metais, o pirmą kartą ši šventė paminėta po metų. 1995 liepos 3 d. Lietuvai ratifikavus Vaiko teisių konvenciją ir įgyvendinant jos nuostatas, 1996 kovo 14 d. buvo priimtas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas, kuris kelis kartus buvo tobulintas, siekiant geriau užtikrinti vaiko teises. 

Video sveikinimą galite pamatyti čia.


 

X