Naujienos

Vaiko teisių specialistai švietimo bendruomenę pakvietė susitelkti bendram darbui

Prasidedant naujiems mokslo metams, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (VVTAĮT) Panevėžio apskrities skyrių specialistai susitiko su švietimo įstaigų vadovais, savivaldybių švietimo skyrių vedėjais ir pakvietė švietimo bendruomenę toliau bendradarbiauti užtikrinant saugią aplinką vaikui.

Šie mokslo metai atneša tam tikrų pasikeitimų, o kartu ir papildomų rūpesčių švietimo įstaigoms, ypač mokykloms: būtinos apsauginės veido kaukės, atskirti vaikų srautai, turi būti įgyvendinti kiti saugumo reikalavimai. Tai rimtas iššūkis, bet įsitikinome, kad noras vaikams užtikrinti tinkamą ugdymo procesą ir sudaryti geriausias sąlygas mokytis, leisti laiką mokykloje, bendrauti su draugais – padeda surasti geriausius sprendimus. Apie juos kalbėjomės su švietimo darbuotojais“, – sakė Panevėžio apskrities VTAS vedėja Žaneta Ginaitė, pakvietusi švietimo bendruomenę bendrauti ir bendradarbiauti tam, kad vaikai augtų saugūs, apsupti rūpesčiu, o prireikus sulauktų visokeriopos pagalbos.

Vaiko teisių specialistai domėjosi, kaip įstaigos pasiruošusios užtikrinti ugdymo bei mokymo procesus, jeigu vėl tektų grįžti prie nuotolinio mokymo, kaip vaikams bus užtikrinta teisė į mokslą, kokios popamokinės veiklos galimybės atskirose vietovėse.

Susitikimuose taip pat priminta, kad mokyklose, darželiuose ir kitose švietimo bei ugdymo įstaigose dirbantys žmonės turi Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme apibrėžtą pareigą pranešti apie galimą vaiko teisių pažeidimą.

„Pastebėkime net menkiausią ženklą išduodantį vaiko nerimą. Bet koks pakitęs vaiko elgesys gali signalizuoti apie jam kylančią grėsmę, smurtą ar patyčias jo atžvilgiu, netoleruokime jokios smurto formos prieš vaiką. Tik kartu dirbdami galime užbėgti už akių negandoms ir nelaimėms“, – kviesdama švietimo bendruomenę būti pilietiška ir nepakančia matomoms negerovėms, kalbėjo Ž. Ginaitė.

Ji taip pat pabrėžė, kad Tarnyba yra atvira ir pasiruošusi bendradarbiauti, pagelbėti bei atsakyti į kylančius klausimus pedagogams, vaikams ir jų tėvams.

X