Dėl galimo vaiko teisių pažeidimo kreipkitės į artimiausią teritorinį Tarnybos skyrių – darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00. Norėdami pranešti apie galimą vaiko teisių pažeidimą po darbo valandų, nedarbo bei švenčių dienomis kreipkitės bendruoju pagalbos telefonu – 112.

For possible violations of the rights of the child, please contact the nearest territorial division on working days from 8:00 to 17:00. After working hours, holidays and public holidays – call general helpline 112.

Įvaikinimas

Įdomu

Pasaka „Skruzdėliukas Lukas“

„Skruzdėliukas Lukas“ – tai pasaka apie mažo skruzdėliuko rūpesčius, jausmus bei ieškojimus, jam apsigyvenus pas naujus tėvelius. 

Tikimės, kad pasaka paskatins įvaikintus ir globojamus vaikus kartu su juos auginančiais tėveliais ieškoti atsakymų į svarbius savo praeities klausimus. Įtėviams ir globėjams pasaka primins apie vaikų jausmų ir išgyvenimų, su kuriais jie ateina į jų namus, svarbą. Kartu su vaiku klausydamiesi pasakos ir aptardami skruzdėliuko išgyvenimus, jie turės galimybę geriau suprasti savo vaiko vidinį pasaulį, atpažinti tai, kas dažnai paslėpta giliai viduje ir padėti vaikui priimti savo nelengvą, tačiau tikrą, neišgalvotą gyvenimo istoriją.

Vaikų gerovės centro „Pastogė“ kūribinė grupė – Globėjų ir įtėvių mokymo, konsultavimo (GIMK) mokytojai: D.Blozneliene, V. Virbalienė, E. Ambrazevičiūtė, V. Kušlienė, R. Kukauskas, psichologė K. Ušackienė, dainų tekstus kūrė Daiva Čepauskaitė, pasaką A+A studijoje įgarsino Gediminas Storpirštis, garso operatorius Tomas Dabašinskas, viršelio dailininkė Vaida Kušlienė

Visos teisės priklauso Vaikų gerovės centrui „Pastogė“.

     1. Skruzdėliukas globos namuose         

     2. Skruzdėliuko pažintis su Skubatauskais

     3. Skruzdėliukas naujuose namuose

     4. Skruzdėliuko pabėgimas

     5. Skruzdėliuko rūpestėlis

     6. Skruzdėliuko sapnas

     7. Bruknelės galia

Animacinis filmas „Varliukas ieško tėtės“

 

Apie įvaikinimą, šeimą, įvaikintų vaikų likimus

Įvaikinimas: nebijokite klausti ir žengti pirmo žingsnio
www.bernardinai.lt, 2014-01-17

Lina Bučytė: padedame tėvams, norintiems įsivaikinti vaikus
www.bernardinai.lt, 2013-04-03

Rima ir Vyrenijus: Griaunant įvaikinimą gaubiančius mitus 
www.bernardinai.lt, 2012-10-04    

Apie įvaikinimo tikrovę 
Šiandien įvaikinimas, kaip ir globa šeimoje ar vaikų namuose, yra viena iš pagalbos vaikams priemonių. Vaikams, negalintiems augti su savo tėvais, ji turi užtikrinti teisę augti šeimoje ir teisėtai prie jos priklausyti. Daugelis norinčiųjų įvaikinti to dar neįsisąmoninę. Jie dažnai mano, kad įvaikinimas yra savaime suprantamas būdas bevaikėms poroms sukurti šeimą.

Apie įvaikintus vaikus: su meile, pagarba, susidomėjimu... 
Šio straipsnio įkvėpėja – Švedijos psichologė, vaikų psichoterapeutė Elisabeth Cleve, su kuria pavyko susipažinti Mykolo Riomerio universiteto tęstinių studijų centro organizuotame seminare „Įvaikintų ir krizę patyrusių vaikų psichologinis konsultavimas“. Elisabeth Cleve ne tik dalijosi savo darbo su įvaikintais vaikais patirtimi, ji skleidė šilumą, entuziazmą, tikėjimą sėkme ir begalinę meilę tiems vaikams, apie kuriuos kalbėjo.

Dvi mamos ir du tėčiai – kurie yra tikri? 
Neretai klausiama: „Ar vaikas gali susitaikyti su mintimi, kad jis turi dvi mamas?“. Tėvai (vyrai) vaidina antraeilį vaidmenį! Žmogus, užduodantis tokį klausimą, neatkreipia dėmesio į tai, kad vaikas jaučiasi priklausantis tik vienai mamai, socialinei mamai, kurią pamažu kaip mamą pažįsta. Ši vienintelė mama yra dabartis ir realybė. Biologinė mažų įvaikintų vaikų mama yra praeities kertinis akmuo, svarbi vaikų tapatybės dalis, bet jos ir tėvų bei vaikų ryšio daugiau nebėra. Vaikai tai gali labai gerai suvokti.

Ilgas kelias į šeimos laimę 
„Tu užaugai ne po mano širdimi, bet mano širdyje“. Ši mintis nusako tuos jausmus, kuriuos išgyvena įvaikintojai jų ne biologiniams vaikams. Tai patyrė ir dvi moterys, kurios prieš kelerius metus įvaikino mergaites...

Vaikai, kuriems reikia tėvų 
Galimų įvaikinti kūdikių pasitaiko retai… Jeigu įvaikinate kūdikį, tai jūsų šeimoje atsiranda ne tik vaikelis, jis kartu atsineša ir savo kilmę, atsiradimo istoriją, biologinės mamos nelengvą, prieštaringą apsisprendimo procesą…

Jie atrado save ir kitus
Pirmasis grįžtamosios informacijos apie užsieniečių įvaikintus vaikus apibendrinimas.

Užsieniečių įvaikinti vaikai – kaip gimtinėje atmesti akmenys, svetur tapę kertiniais 
Antrasis grįžtamosios informacijos apie užsieniečių įvaikintus vaikus apibendrinimas.

Užsieniečių įvaikintus vaikus sieja ryšys su Lietuva 
Trečiasis grįžtamosios informacijos apie užsieniečių įvaikintus vaikus apibendrinimas.

Kaip vaikas ieškojo... tėvų (Alegorinis pasakojimas) 
Pabandykime įsivaizduoti, kad vaikas renkasi sau tėvus, o ne atvirkščiai. Gal tada mes, suaugusieji, geriau ir aiškiau suvoksime tai, ką jaučia mažylis, kai jį nepažįstamos tetos, dėdės renkasi, išsirenka arba ne.

Įvaikinusios mamos mintys 
Pasakojimas apie ypatingą teisę.

Įtėvio pasakojimas 
Pasakojimas apie ypatingą teisę.

Apie bevaikystę ir įtėvystę, tėvų globos netekimą

Genetika ir šeima 

Rekomenduojama literatūra globos ir įvaikinimo temomis

X