Dėl galimo vaiko teisių pažeidimo kreipkitės į artimiausią teritorinį Tarnybos skyrių – darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00. Norėdami pranešti apie galimą vaiko teisių pažeidimą po darbo valandų, nedarbo bei švenčių dienomis kreipkitės bendruoju pagalbos telefonu – 112.

For possible violations of the rights of the child, please contact the nearest territorial division on working days from 8:00 to 17:00. After working hours, holidays and public holidays – call general helpline 112.

Vaiko teisių užtikrinimas

Pagalbos vaikams linija

Pagalbos vaikams linija – nuo 2009 m. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veikianti pagalbos telefonu ir internetu linija. Jos konsultantai konsultuoja vaikus ir suaugusiuosius, kurie kreipiasi dėl vaikų bei kuriems reikalinga kitų įstaigų ar organizacijų pagalba (pavyzdžiui, vaikas patiria psichologinį, fizinį, seksualinį smurtą namuose, yra neprižiūrimas, patiria patyčias mokykloje, žino, kad kitas vaikas yra skriaudžiamas, išgyvena tėvų skyrybas ar kt.), besikreipiančiojo sutikimu, inicijuoja tolesnės pagalbos vaikui teikimą. Skambučiai – konfidencialūs, esant pageidavimui, išlaikomas skambinančiojo anonimiškumas. 

Su Pagalbos vaikams linija galima susisiekti darbo dienomis nuo 11 iki 19 val.: 

  • nemokamu telefono numeriu 116 111 (į skambučius visų pirma atsiliepia „Vaikų linijos“ savanoriai, kurie, kai reikalinga kitų įstaigų ar organizacijų pagalba, skambinančiuosius, esant jų sutikimui, sujungia su Pagalbos vaikams linijos konsultantu tolesniam pagalbos organizavimui).
  • elektroniniu paštu info@pagalbavaikams.lt arba skyrybos@pagalbavaikams.lt.

 

Taip pat interneto svetainėje www.pagalbavaikams.lt galima rasti daugiau naudingos informacijos. Svetainėje paprastai ir vaikui suprantamai apibūdinama, kas yra fizinis, seksualinis smurtas, patyčios, stresas, priklausomybė nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų, prekyba žmonėmis ir kt., taip pat dalijamasi, kaip padėti sau ir kur kreiptis prireikus pagalbos. 

X